eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo konsumenckie › Sprzedaż używanego samochodu


2014-02-03 12:59 autor: betiee2

2 296 odsłon

Sprzedaż używanego samochodu

Witam,

sprzedałem samochód używany sprowadzony z zagranicy. Prowadzę działalność - handel używanymi samochodami. Kupujący jest osobą prywatną, w trakcie zakupu obejrzał samochód na warsztacie samochodowym (w zdłuż i wszerz) - nie ma wad ukrytych.

Na fakturze została przybita pieczątka, że zapoznał się ze stanem samochodu używanego itd., podpisał fakturę, a po tygodniu zadzwonił, że był u elektronika, bo samochód coś nie palił mu na gazie i żąda teraz ode mnie zwrotu kosztów. Czy ma takie prawo?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • ela8090

  Dodano 2014-11-14 15:13 przez ela8090

  Zakup dla firm a prawo do reklamacji

  Prowadzę działalność usługi transportowe. Zakupiłem akumulator do samochodu ciężarowego i oddałem do reklamacji, ale stwierdzili, że jest dobry na gwarancji nie otwierając go nawet. Niestety usterka pojawiała się dalej, więc zaniosłem go do punktu zakupu i tam pracownik stwierdził, że posiada wadę n...

 • konto usunięte

  Dodano 2014-01-25 17:46 przez konto usunięte

  Jak sprzedać firmowy samochód osobowy w 2014 r.?

  Witam,
  jestem podatnikiem VAT 23%. We wrześniu 2012 r. kupiłem używany samochód osobowy, na fakturę VAT 23% (z komisu po firmie). Odliczyłem przysługujące mi 60% podatku VAT. Teraz sprzedaję ten samochód osobie prywatnej. Czy muszę wystawić fakturę VAT 23%, czy mogę jeszcze skorzystać ze zwolnienia ...

 • helka1

  Dodano 2013-08-20 21:52 przez helka1

  Zwrot lokówko-suszarki. Czy sprzedawca może odmówić?

  Zakupiłam lokówko-suszarkę obrotową, ale niestety nie spełniła ona moich oczekiwań, a wcześniej używłam takiej z innej firmy i byłam zadowolona. Chcąc zwrócić towar niestety srzedawca odmówił mi jego zwrotu. Co mam zrobić z bezużytecznym sprzętem? Czy sprzedawca miał prawo odmowić zwrotu?

 • jarek1973-g

  Dodano 2015-01-09 19:34 przez jarek1973-g

  Zwrot towaru i odmowa. Jakie mam prawa?

  Witam,
  zakupiłem towar. Myślałem, że w hurtowni elektrycznej, jak było na witrynie sklepu. Okazało się, że w przedsiębiorstwie handlowo-usługowym, jak jest na fakturze. Do owej hurtowni trafiłem od razu po podpisaniu umowy w ENEA i otrzymaniu warunków, jakie mają być spełnione pokazując sprzedawcy s...

 • mikiwaw58

  Dodano 2013-07-12 11:04 przez mikiwaw58

  Wymiana towaru czy naprawa?

  Czy sprzedawca może narzucić sposób rozwiązania reklamacji np. że dokona naprawy, a np. nie zgodzi się na wymianę towaru?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo konsumenckie

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania