eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo gospodarcze › Zarejestrowanie w KRS podwyższenia kapitału zakładowego


2013-08-12 14:21 autor: puma

6 356 odsłon

Zarejestrowanie w KRS podwyższenia kapitału zakładowego

Wspólnicy podjęli uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego na podstawie dotychczasowych postanowień umowy spółki. W jakim terminie powinniśmy jako spółka z o.o. zgłosić ten fakt do KRS?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-08-12 14:49 autor odpowiedzi: Biuro Rachunkowe TAX-NET Jacek Adamczak

    W takim przypadku, zgłoszenia do KRS należy dokonać w ciągu 7 dni od dnia uzasadniającego dokonanie wpisu (art. 22 ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym), a więc od dnia następującego po dniu, w którym nastąpiło pokrycie ostatniego udziału w podwyższonym kapitale zakładowym. Zgłoszenie dokonywane jest na druku KRS-Z3.

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • mieczysław

    Dodano 2017-04-26 10:54 przez mieczysław

    Czy rozszerzenie działalności spółki z o.o. wymaga zmiany umowy?

    Witam,czy rozszerzenie działalności spółki z o.o. wymaga zmiany umowy?

  • chemik

    Dodano 2014-09-18 17:31 przez chemik

    Ważność złożonego wniosku o wszczęcie postępowania administracyjnego

    Witam,
    pytanie dotyczy stwierdzenia czy spółka miała zdolność prawną. W dniu 10.03.br założyliśmy spółkę z o.o. w trybie S24 na portalu ministerstwa sprawiedliwości.
    Zgodnie z naszą wiedzą umowa spółki w tym trybie jest zawarta z chwilą złożenia podpisu elektronicznego przez wspólników w systemie in...

  • puma

    Dodano 2013-07-03 09:36 przez puma

    Dzień otwarcia ksiąg rachunkowych

    Witam,
    Jesteśmy nowo powstałą spółką z o.o. Mamy problem z ustaleniem dnia otwarcia ksiąg rachunkowych. Czy powinien to być dzień zawarcia pierwszego zobowiązania czy dzień uiszczenia opłaty o wpis do KRS?

  • adamadam85

    Dodano 2013-06-26 10:25 przez adamadam85

    PCC w spółce cywilnej

    Czy przy założeniu spółki cywilnej płaci się podatek PCC w wysokości 0,5% wniesionych wkładów?
    Czy w trakcie trwania spółki wspólnicy mogą wnieść określoną kwotę bez odpowiedzialności podatkowej, chodzi o to że w umowie spółka cywilna zostanie określona kwota np. po 1000 zł, zaś z czasem bez zmiany ...

  • konto usunięte

    Dodano 2013-04-28 13:44 przez konto usunięte

    Jak utworzyć spółkę partnerską?

    Witam,
    Od dwóch lat ja oraz dwaj lekarze interniści i trzej laryngolodzy prowadzimy spółkę medyczną. Jednakże teraz chcielibyśmy zaproponować czterem nowym lekarzom założenie wspólnej spółki partnerskiej.
    Chcielibyśmy utworzyć spółkę z istniejącej już spółki z o.o. oraz czterech nowych lekarzy. Czy ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo gospodarcze

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania