eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo cywilne › Brak testamentu. W jaki sposób zmusić siostrę do wyprowadzenia z domu?


2015-07-12 16:36 autor: pakarean

2 616 odsłon

Brak testamentu. W jaki sposób zmusić siostrę do wyprowadzenia z domu?

Witam,

proszę o informację w następującej sprawie. Rodzice zmarli nie pozostawiając testamentu. W skład majątku wchodzi dom z działką 800 m, do podziału są 3 osoby i tu jest problem, ponieważ w domu mieszka siostra, która się nie chce wyprowadzić i nie chce sprzedać domu, a chce wszytko (rodzice chcąc zabezpieczyć dzieci dali jej pieniądze na konkretny cel, a mianowicie kupno mieszkania kilka lat temu, ale ona wzięła pieniądze i nigdy go nie kupiła).

Rodzicami nigdy się nie zajmowała, chociaż z nimi mieszkała (lekarz, rehabilitanci mogą to potwierdzić). Czy jest jakaś możliwość żeby zmusić ją do opuszczenia domu? Chodzi o to żeby ona w nim nie mieszkała, a inna siostra ja spłaciła? Nikt nie chce jej skrzywdzić, ale też nikt nie chce pozwolić na to żeby została w domu rodzinnym za to jaka była w stosunku do rodziców.

Dla niej tylko liczył się dom (za nic nie płaciła - rachunki płacił ojciec). Nie zrobiła remontu, nie pomalowała swojego pokoju, bo zawsze mówiła, że to nie jej.

Proszę o pomoc.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-07-13 08:51 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  A może w pierwszej kolejności przeprowadzić postępowanie spadkowe?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • sase

  Dodano 2014-05-10 15:14 przez sase

  Czy będzie należeć się majątek?

  Mój tato odszedł jakiś czas temu, ale w testamencie nie uwzględnił mojego brata, tyle że był spisany bez notariusza. Brat mieszka i ma meldunek zupełnie gdzie indziej od 15 lat. Na początku roku odeszła mama, a od niedawna brat zasugerował czy mógłby przechować u mnie swoje narzędzia pracy, na które...

 • An-na1

  Dodano 2017-06-29 22:51 przez An-na1

  Spłata a podatek

  Witam,mój brat otrzymał od rodziców dom 30 lat temu z obowiązkiem spłaty mnie w wysokości połowy wartości domu, czego do tej pory nie uczynił. Obecnie sprzedaje dom i chce mnie spłacić. Czy muszę płacić podatek od tej spłaty?

 • evevevelina

  Dodano 2014-01-02 22:49 przez evevevelina

  Czy przez długi mojego brata możemy stracić dom rodzinny?

  Witam,
  chciałabym zapytać o jedną rzecz, a mianowicie o to czy gdy po odziedziczeniu przeze mnie i brata spadku po naszych rodzicach, jakim byłby dom z działką, grozić nam będzie jego utrata, jeżeli mój brat ma ogromne długi i komornika na karku? Jego długi to ponad 100 tys. zł, których w najbliższy...

 • Magi12

  Dodano 2015-06-22 13:06 przez Magi12

  Kiedy można sprzedać spadek?

  Kiedy wdowa po mężu może sprzedać spadek dom, w którym mieszka 20 lat?Dodam, że sprawa spadkowa była już rok temu.

 • konto usunięte

  Dodano 2014-01-31 22:49 przez konto usunięte

  Sprzedaż nieruchomości otrzymanej w spadku. Jak ominąć podatek?

  Witam,
  czy jest określone w przepisach, jaki rodzaj nieruchomości muszę nabyć, aby uniknąć płacenia podatku przy sprzedaży nieruchomości nabytej w drodze spadku (nieruchomość to dom i ziemia - nierolna)? Zależy mi na szybkiej sprzedaży.

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo cywilne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania