eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo cywilne › Zajęcie komornicze nadpłaty podatku drugiego małżonka przy rozdzielności majątkowej. Jak odzyskać?


2015-06-30 21:51 autor: mmimmi

3 623 odsłon

Zajęcie komornicze nadpłaty podatku drugiego małżonka przy rozdzielności majątkowej. Jak odzyskać?

Mam zajęcie komornicze na koncie bankowym. Mam rozdzielność majątkową z mężem, on odlicza ulgę na dziecko w zeznaniu podatkowym ze wskazaniem zwrotu pocztą. Nadpłata przyszła na moje konto i zajął ją komornik. Co mam teraz zrobić, od kogo żądać ma mąż swoich pieniędzy? Proszę o porady.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-07-01 11:27 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  A konto nie było wspólne? Trochę dziwne, że organ dokonał zwrotu na konto, którego podatnik nie miał zgłoszonego, chyba że to zostało zgłoszone fiskusowi jako właście dla zwrotu nadpłaty u danego podatnika?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-07-01 12:58 autor odpowiedzi: mmimmi

  Konto jest tylko,moje,w 2011 roku prosil maz i wyplate nadplaty na konto,nie dokonano tego bo nie byl wspolwlascielem.Musial zrobic korekte PIT,i wyplacono przekazem.Od tego czasu caly czas przychodzilo poczta,az tu nagle ...na konto moje.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-07-01 14:35 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  No to można by się z organem "poszarpać" o to, że pieniądze wypłacili osobie innej niż sam zainteresowany i domagać się wypłaty na rzecz podatnika. Niemniej z drugiej strony od Pani organ w takim przypadku zapewne będzie zarządał zwrotu otrzymanego podatku.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-07-01 22:00 autor odpowiedzi: mmimmi

  No wlasnie odemnie wiec moze komornik nie powinien zabrac nie moich pieniedzy.Ale wiem ze on zabiera wszystko co wplynie.Nie wiem czy jest jakas szansa,czyli najpierw i tak trzeba do u.s.bo oni przedewszystkim zawalili sprawe.Ale czy sa szanse????

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-07-03 09:53 autor odpowiedzi: mmimmi

  Czy jeszcze dostane jakies odpowiedzi na pytanie??Ktos moze sie wypowiedziec?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-07-03 14:18 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Proszę próbować - niech mąż dochodzi zwrotu z rocznego PIT-a. Małżonkowie to co do zasady odrębni podatnicy. Czyli mąż "wozi się" z urzędem w sprawie zwrotu nadpłaty, a urząd "wozi się" z Panią w sprawie zwrotu niesłusznie otrzymanego zwrotu nadpłaty - jakkolwiek dziwnie by to nie zabrzmiało.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • aisha

  Dodano 2015-03-26 22:31 przez aisha

  Zwrot podatku na stare konto bankowe a zajęcie komornicze

  Oddałam PIT roczny do Urzędu Skarbowego. Nie wskazałam w nim formy zwrotu nadpłaty podatku, a US przelał zwrot podatku na mój stary rachunek bankowy, który mieli w bazie danych i na którym mam zajęcia komornicze i mogę tylko wypłacić bardzo małą kwotę. Czy US w tym przypadku działał zgodnie z prawem...

 • Basia19731

  Dodano 2015-03-21 15:24 przez Basia19731

  Zajęcie nadpłaconego podatku z US przez komornika, a wyrok NSA

  Czy komornik może zająć samotnej matce rozliczającej się z dzieckiem zwrot nadpłaconego podatku z ulgą na dziecko? Czy orzeczenie NSA z dnia 27 marca 2014 r. II FSK 979/12 ma również w tej sytuacji zastosowanie?

 • staćwa

  Dodano 2015-01-16 12:23 przez staćwa

  Zajęcia komornicze, rozwód a świadczenia

  Witam,12 stycznia 2015 r dostałam pismo, iż komornik zajął mi konto osobiste, na które wpływają mi świadczenia rehabilitacyjne, alimenty z funduszu oraz zasiłek rodzinny na 2 dzieci. Jestem współwłaścicielką mieszkania, które jest po 2 licytacji i nakazie eksmisji męża za długi a teraz komornik za t...

 • drotek

  Dodano 2015-06-10 22:31 przez drotek

  Zajęcie przez komornika. Kiedy bank sprzedał dług do innej firmy?

  Witam,mam dług w banku, który ściągał komornik. Przez jakiś czas nie spłacałam komornikowi i bank sprzedał mój dług innej firmie. Dostałam na konto zasiłek dla bezrobotnych i okazuje się, że ten komornik u którego wcześniej spłacałam zadłużenie, zajął cały mój zasiłek.Nie mam innych środków do życia...

 • 1958

  Dodano 2015-06-09 10:08 przez 1958

  W sprawie zajęcia komorniczego

  Dowiedziałem się właśnie, że w 2016 r. komornik może zająć całe konto bankowe, do którego wpływają tylko wypłata najniższa krajowa.Czy komornik również może zająć konto gdzie wpływają tylko alimenty na dziecko? Tak więc proszę o odpowiedź na te pytania, ponieważ uważam, że rząd okrada obywateli pols...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo cywilne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania