eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo cywilne › Pełnomocnictwo w sądzie rejonowym


2014-11-25 21:21 autor: konto usunięte

2 300 odsłon

Pełnomocnictwo w sądzie rejonowym

Mam pytanie,

czy osoba niebędąca prawnikiem czy adwokatem może mnie reprezentować w sądzie?
Czy jeśli postanowienie sądu jeszcze nie jest prawomocne, to mogę złożyć odwołanie?
W jakim terminie?

Pytanie zaktualizowano 2014-11-26 07:20

Witam. Jest to sprawa o zniesienie współwłasności na moja rzecz ze spłata współwłaściciela a zażalenie chcę złożyć odnośnie terminu spłaty i tez jej wysokości .
Pozdrawiam.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-11-26 06:31 autor odpowiedzi: Adam Sroga - Radca prawny

  Kodeks postępowania cywilnego wyczerpująco wymienia, kto może być pełnomocnikiem. Może nim być profesjonalny pełnomocnik taki jak adwokat, radca prawny lub (w sprawach własności przemysłowej) rzecznik patentowy, ale także: osoba, która sprawuje zarząd majątkiem lub interesami strony, osoba pozostająca w stałym stosunku zlecenia (jeżeli jednak przedmiot sprawy wchodzi w zakres tego zlecenia), współuczestnik sporu, rodzice, małżonek, rodzeństwo, zstępni, osoby pozostające ze stroną w stosunku przysposobienia.

  Środek odwoławczy od postanowienia sądu, konkretnie zażalenie, można wnieść na postanowienia sądu pierwszej instancji kończące postępowanie, a także konkretnie wymienione w k.p.c. postanowienia sądu pierwszej instancji i zarządzenia przewodniczącego. Nie wiedząc, co jest przedmiotem postanowienia w Pana sprawie, nie mogę się odnieść jednak do tego, czy to postanowienie jest zaskarżalne.

  Termin do wniesienia zażalenia jest tygodniowy. Liczy się go od dnia doręczenia postanowienia, a jeśli strona nie wnosiła o doręczenie - od ogłoszenia postanowienia.

  adam-sroga@wp.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo cywilne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania