eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo cywilne › Kierowca bez uprawnień a umowa zlecenie i wypadek w pracy


2014-09-15 13:16 autor: iza0705

2 207 odsłon

Kierowca bez uprawnień a umowa zlecenie i wypadek w pracy

Witam serdecznie,

mam takie nietypowe pytanie. Pracowałem na umowę zlecenie (międzynarodowy przewóz osób). Niestety po 12 godz. jazdy zdażył się wypadek - oczywiście jako że jestem młody (20 lat) to z mojej winy, a nie starszego kierowcy, który jechał dużym dostawczym powyżej 3,5 t. i przerysował mi cały bok od kierowcy - od lusterka po tylny zderzak. Bus nie był ubezpieczony, a ja nie mam uprawnień na tego typu pracę.

Moje pytanie brzmi, czy ja jako kierujący muszę zapłacić pracodawcy za naprawę busa? Niestety obecnie nie pracuję i nie stać mnie na oddanie prawie 6000 tys. zł za naprawę. Przypomnę, że bus nie był ubezpieczony, a ja nie miałem uprawnień na prowadzenie busa a tym samym przewóz osób. Nie migam się od zapłacenia, ale czy na pewno to mój obowiązek?

Z góry bardzo dziękuję i czekam na odpowiedź, bo nie wiem co mam robić.

Dawid

Pytanie zaktualizowano 2014-09-17 10:56


Z tego wszystkiego zapomniałem opisać jak doszło do zdarzenia.
wracaliśmy już z Holandii i ok godz.7 rano już w Polsce wyjechał nam ten samochód zza zakrętu .Ja nie chcąc wpaść do rowu prostowałem busa i z tąd to zarysowanie przez cały lewy bok busa cz to jest faktycznie moja wina (wszyscy mówią że tak bo mogłem przysnąć czy coś takiego,ale wtedy to napewno skończyłoby się inaczej a ja byłem na tyle przytomny żeby nie doprowadzić do najgorszego.Ale cóż na młodego można wszystko. 


[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo cywilne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania