eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Jaką pracodawca powinien dać umowę o pracę?


2014-10-31 19:21 autor: ted444

2 680 odsłon

Jaką pracodawca powinien dać umowę o pracę?

Firmie pracowałem około 2 lat na czarno bez umowy. W dniu 22 lipca miałem wypadek w pracy - spadłem z drabiny złamałem nogę w kostce. Choruję nadal, 27 lipca szef przyszedł do mnie do szpitala i przyniósł umowę zlecenie do firmy syna od dnia wypaku tj. od 22 lipca  - umowę mam do końca roku. Umowa jest na najniższą krajową 1650 zł.

Gdy pracowałem miałem 12 zł na godzinę, chorobowe wychodzi mi po 13,60 zł za dzień choroby wypłacany przez ZUS. Co mam robić?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-10-31 22:26 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Sytuacja nie jest prosta. Po wniesieniu sprawy do sądu musiałby Pan udowodnić, że pracował na czarno i dostawał taką kasę o jakiej Pan mówi. Nie ma innej drogi dochodzenia swoich praw jak tylko przez sąd. Może pan poinformowac PIP o sytuacji panującej u byłego już pracodawcy. Może to pomoże innym.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-11-01 16:15 autor odpowiedzi: ted444

  PIP został poinformowany nic nie zrobili. Mam świadków oraz kartki z wypłaty ile godzin i kwotę lecz s tylko z imieniem.Do jakiego sadu mam założyć sprawe , jak ma wyglądać to zgłoszenie?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-11-01 18:41 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Pozew wnosi Pan do Sądu Pracy. Nie wyjasnimy tego na forum. W takiej sytuacji powinien Pan uzyskać pomoc  prawną w miejscu zamieszkania. Za nie wielką opłatą prawnicy przygotują pozew i doradzą co dalej powinien Pan zrobić.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 1 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • wisnia

  Dodano 2014-07-01 22:37 przez wisnia

  Umowa zlecenia a L4

  Witam,
  umowę zlecenie ma podpisaną do końca tego roku i w niej jest napisane, że okres wypowiedzenia umowy zlecenie to miesiąc. Znajduję się na zwolnieniu lekarskim, ponieważ miałem wypadek w pracy, odprowadzam wszystkie składki, chorobowe też.
  Chcę dać wypowiedzenie, by w sierpniu już nie iść do pr...

 • anula_tom

  Dodano 2014-08-11 17:34 przez anula_tom

  Ile wyniesie zasiłek chorobowy na L4 w ciąży w przypadku zmiany pracodawcy i umowy?

  Witam :)
  moja sytuacja uległa zmianie, dlatego wracam z podobnym pytaniem. W marcu zmieniłam pracę. Od marca do czerwca byłam zatrudniona na podstawie umowy zlecenie. Od lipca dostałam umowę o pracę na najniższą krajową na siedem lat.
  Gdybym w najbliższym czasie zaszła w ciążę, to jakiej wysokości b...

 • CHela

  Dodano 2014-07-30 17:51 przez CHela

  Wysokość zasiłku chorobowego po przejściu na L4 "ciążowe"

  Witam,
  chciałabym dowiedzieć się, czy pracodawca prawidłowo obliczył wysokość mojego wynagrodzenia po przejściu na L4 w ciąży. Otóż jestem zatrudniona w firmie doradczej nieprzerwanie od 01.04.2009 r. na umowę o pracę w pełnym wymiarze (cały etat). Od początku zatrudniania moje wynagrodzenie to mini...

 • karcedo

  Dodano 2021-08-24 16:44 przez karcedo

  Ile pieniędzy mogę dostać na zwolnieniu chorobowym?

  Pracuję w jednej firmie na umowę o pracę i umowę zlecenie. Na umowie o pracę mam podstawę w wysokości 2500 zł i premię uznaniową niecałe 300 zł.
  Na umowie zlecenie dostaję regularną premię, która jest nazwana 'wynagrodzeniem za umowę cywilnoprawną', która wynosi powiedzmy 600 zł miesięcznie. Można p...

 • jbegie

  Dodano 2015-02-11 13:06 przez jbegie

  Wysokość wynagrodzenia przy L4 w ciąży

  Witam! Pracuję w pewnej firmie od marca 2014 roku. Wynagrodzenie jakie otrzymywałam było zgodne z najniższą krajową 1680 zł (nie otrzymujemy żadnych premii czy dodatków). Na ogół otrzymywałam około 1210 zł na rękę. Aktualnie jestem w ciąży. Od 14 stycznia tego roku przebywam na L4 kod B. Jaka powinn...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania