eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo administracyjne › Faktura zaliczkowa w 100% opłacona a rejestracja samochodu


2013-04-16 23:39 autor: Rafiss

4 996 odsłon

Faktura zaliczkowa w 100% opłacona a rejestracja samochodu

Witam,

Auto zostało zakupione od banku i na fakturze widnieją wszystkie niezbędne informacje tj. dotychczasowy numer rejestracyjny, numer VIN zgodny, adres sprzedawcy, adres kupującego, pełna kwota brutto za pojazd oraz oczywiście ile wpłacono (100% kwoty brutto!).

Czy w takim wypadku zachodzi konieczność wystawienia "faktury końcowej"? Na podstawie § 10 ust. 6 (  ) wynika, że nie zachodzi taka konieczność.

W urzędzie miasta nie chcą się zgodzić na rejestrację twierdząc, iż jest to faktura zaliczkowa i odmawiają. Pytałem o podstawę prawną a oni: "Bez faktury końcowej nie da rady i koniec".

Tak więc uprzejmie proszę o poradę, czy jednak możliwa jest rejestracja na podstawie opłaconej w 100% faktury zaliczkowej?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-04-22 14:15 autor odpowiedzi: Sebastian Jarych

  Dzień dobry.

  Zasadniczym pytaniem na jakie musi zostać wyjaśnione, to kwestia czy faktura zaliczkowa jest dowodem przeniesienia na Pana własności pojazdu. Jeśli nie jest (a na to wskazuje jej forma), to na gruncie prawa cywilnego - które reguluje kwestie własności - nie ma dowodu na to, że sprzedawca przeniósł na Pana własność pojazdu.

  Moim zdaniem w uzgodnieniu z wydziałem powinien Pan dołaczyć umowę sprzedaży z potwierdzeniem, że zapłacił Pan należność na podstawie faktury zaliczkowej. 

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Laciaty

  Dodano 2013-03-20 22:48 przez Laciaty

  Zaliczki a faktury

  Witam,
  Prowadzę sprzedaż płytek dekoracyjnych przez Internet. Wysyłam towar paletami poprzez firmę kurierską. I często zdarza się, że ktoś chce wpłacić tylko zaliczkę, natomiast resztę za pobraniem u kuriera (np. zakup na 1000 zł, zaliczka 200 zł a 800 zł za pobraniem i za ok. 2 tygodnie kurier prze...

 • konto usunięte

  Dodano 2013-02-26 07:46 przez konto usunięte

  Faktura zaliczkowa a faktura końcowa

  Otrzymałem od klienta przedpłatę i będę wystawiać fakturę zaliczkową.
  Zaliczka pokrywa całość zamówienia. Czy wobec tego muszę wystawić jeszcze fakturę końcową?

 • konto usunięte

  Dodano 2013-07-15 10:48 przez konto usunięte

  Zaliczka na 100% wartości. Czy muszę wystawiać fakturę końcową na 0 zł?

  Otrzymałam przedpłatę do towaru, którego nie mam na magazynie. Wystawiam więc fakturę VAT zaliczkową, a realizacja zamówienia będzie za 2 tygodnie. Zaliczka była na całość zamówienia. Czy w związku z tym muszę wystawiać fakturę końcową na 0 zł?
  Przy okazji mam pytanie: jak jestem na KPiR, to jak roz...

 • maksymilianw91

  Dodano 2017-02-02 16:50 przez maksymilianw91

  Faktura na zadatek

  Witam serdecznie,z góry chciałbym podziękować za udzielone mi do tej pory rady i fachową pomoc.W pierwszej kolejności opiszę sytuację do której potrzebuję rady.Podpisuję z klientem umowę przed wykonaniem zlecenia. Dokładniej umowa o dzieło z której wynika, że przyjmuję zadatek. Klient chce otrzymać ...

 • konto usunięte

  Dodano 2013-04-08 13:07 przez konto usunięte

  Zakup auta na firmę a możliwość odliczenia VAT

  Przymierzam się do zakupu auta na firmę, na fakturę. Wiem, że jak będzie na FV 23% VAT, to ja tylko część mogę sobie odliczyć, a jestem vatowcem. To może w takim razie korzystniejszy byłby dla mnie leasing? Czy wtedy rozliczę całość VAT przy fakturach, które będę dostawać co miesiąc?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo administracyjne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania