eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo administracyjne › Co zrobić gdy ZUS wysłał upomnienie na adres inny niż zgłoszony adres korespondencyjny?


2013-03-26 13:58 autor: FIL

1 812 odsłon

Co zrobić gdy ZUS wysłał upomnienie na adres inny niż zgłoszony adres korespondencyjny?

Witam,

Otrzymałam z banku informację o zajęciu mojego rachunku bankowego przez ZUS. W związku z brakiem jakiejkolwiek informacji z ZUS (brak upomnienia) niezwłocznie udałam się do ZUS aby wyjaśnić zaistniała sytuację, gdzie poinformowano mnie jedynie iż upomnienie zostało wysłane na adres zamieszkania.

Problem w tym że ja pod tym adresem nie mieszkam i w celu uniknięcia tego typu sytuacji, celowo w zgłoszeniu ZFA podany jest zarówno adres siedziby firmy, jak i adres korespondencyjny (inne niż adres zamieszkania).

Dodam jeszcze, że do tej pory korespondencje z ZUS przesyłane były na adresy siedziby (listy zwykłe) i na adres korespondencyjny (listy polecone). Pani w ZUS potwierdziła fakt, że systemie widnieje podany przeze mnie adres korespondencyjny, ale ktoś z działu egzekucji się pomylił i nic nie mogą zrobić.

Proszę o informacje co mogę w tej sytuacji zrobić? Czy muszę zapłacić koszty egzekucyjne? Czy mogę wnosić o umorzenie postępowania?

 

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo administracyjne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania