eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo administracyjne › Jak się zameldować bez konsekwencji prawnych?


2017-06-01 11:17 autor: martusiatrala

1 017 odsłon

Jak się zameldować bez konsekwencji prawnych?

Witam,

rodzice wybudowali dom w 2000 roku i wtedy też przeprowadziliśmy się do niego. Wcześniej mieszkaliśmy u dziadków, gdzie byliśmy zameldowani. Przeprowadzając się do nowego domu jakimś cudem umknęło nam zameldowanie nas tam. Do tej pory jesteśmy zameldowani u dziadków. Na nowy dom przychodzą wszystkie rachunki, są odprowadzane podatki od gruntu, od nieruchomości, płacone śmieci. Wszystko na nowy adres.

Proszę mi powiedzieć gdybyśmy teraz chcieli przemeldować się na adres domu, w którym mieszkamy od 17 lat grożą nam jakieś konsekwencje, że nie zrobiliśmy tego od razu? Na ten nowy adres nikt nie jest zameldowany.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • konto usunięte

  Dodano 2017-04-29 14:14 przez konto usunięte

  Wydanie zaświadczenia

  Urząd Dzielnicy dostaje oświadczenie o treści: Chciałbym dostać od Was dokument potwierdzający to, że jestem mieszkańcem Warszawy, że w moim sercu jest tylko Legia, bo Legia najlepsza jest".  Co Urząd powinien zrobić w tej sytuacji? Jakie wydać dokumenty?

 • Karo1

  Dodano 2017-05-14 18:42 przez Karo1

  Czy mogę i jak założyć firmę bez wynajmu lokalu?

  Witam, mam pytanie ponieważ chcę otworzyć firmę edukacyjną, która wynajmuje sale i tam prowadzi zajęcia. Nie potrzebuję do tego biura czy stałego lokum. W związku z tym, czy mogę przy rejestrowaniu firmy podać mój adres zameldowania?Będę wdzięczna za odpowiedź.

 • Hoolgerr

  Dodano 2017-02-24 23:52 przez Hoolgerr

  PIT-40 a dodatkowe źródło dochodu na PIT-11

  Witam,złożyłem deklarację PIT-12, pracodawca rozliczył mnie na PIT-40. Po tym dostałem od poprzedniego pracodawcy PIT-11 rozliczający premię przyznane za rok ubiegły lecz wskoczyły one w rok 2016. W międzyczasie zmieniłem miejsce zameldowania, a tym samym urząd skarbowy, na PIT-40 jest inny niż na P...

 • mariokk

  Dodano 2016-03-23 12:33 przez mariokk

  Miejsce rejestracji działalności gospodarczej inne niż normalnie

  Witam,miejsce zamieszkania i zameldowania mam w miejscowości X. Ogólnie głównie przebywam i mieszkam na wynajmowanym mieszkaniu w miejscowości Y.Teraz tak zastanawiam się nad założeniem sklepu internetowego i chciałbym zarejestrować działalność. Miałby być to internetowy sklep zoologiczny, w tym tak...

 • scorpion_

  Dodano 2014-04-16 18:16 przez scorpion_

  Zarobki tylko w Niemczech a rozliczenie z US

  Cały 2013 rok przebywałem w Niemczech - adres zameldowania za granicą i w Polsce. Dochody uzyskałem, tylko w Niemczech, czy muszę się rozliczać z US w Polsce, złożyć "zerowe" zeznanie podatkowe?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo administracyjne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania