eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaZakładanie działalności › Miejsce rejestracji działalności gospodarczej inne niż normalnie


2016-03-23 12:33 autor: mariokk

1 534 odsłon

Miejsce rejestracji działalności gospodarczej inne niż normalnie

Witam,

miejsce zamieszkania i zameldowania mam w miejscowości X. Ogólnie głównie przebywam i mieszkam na wynajmowanym mieszkaniu w miejscowości Y.
Teraz tak zastanawiam się nad założeniem sklepu internetowego i chciałbym zarejestrować działalność. Miałby być to internetowy sklep zoologiczny, w tym także kilka zwierząt akwariowych.

Teraz moje pytanie brzmi: jak mam zarejestrować działalność gospodarczą?
Czy mogę zarejestrować ją w całości w miejscowości X (zameldowanie/mieszkanie), ponieważ w miejscowości Y jest wynajmowane i to tutaj głównie przebywam? Nie ma możliwości rozmowy z właścicielem w miejscowości Y, ponieważ wiem, że się nie zgodzi, aby w jego mieszkaniu była zarejestrowana działalność, ale nie ma nic przeciwko, abym trzymał tutaj swoje rzeczy z działalności tj. towar, czy żywe rybki.

Czy jest jakiś sposób, aby zarejestrować ją w X, a prowadzić w Y (zaś dokumentacje przetrzymywać w X, w razie kontroli? Jak z tą kontrolą, w domu X zawsze ktoś jest np. rodzice, ale ja tam bywam rzadko.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • PaulaK

  Dodano 2016-03-21 10:44 przez PaulaK

  Zgoda właściciela na działalność gospodarczą

  Wynajmuję mieszkanie wraz z partnerem, umowa najmu jest na niego. Chciałabym założyć działalność gospodarczą (sklep internetowy) w tym mieszkaniu lecz nie wiem czy wystarczy tylko zgoda właściciela na działalność gospodarczą, czy potrzebuję także umowy najmu?

 • Myliberty

  Dodano 2015-07-21 10:12 przez Myliberty

  Rejestracja firmy. Czy muszę iść do urzędu w miejscu, gdzie jestem zameldowana?

  Czy muszę rejestrować firmę w swojej gminie, czy mogę to zrobić np. w urzędzie miasta lub innej gminie ok. 15 km bliżej mojego aktualnego zamieszkania?Mieszkam z partnerem, ale nie mam u niego zameldowania, adres firmy będzie adresem mojego zameldowania, tj. domu rodziców, ale zrobiłabym bardzo wiel...

 • adrain87

  Dodano 2018-01-04 15:26 przez adrain87

  Działalność w domu rodziców albo w wynajętym mieszkaniu

  Otwieram sklep internetowy proszę o doradzenie mi co będzie najlepsze dla mnie. Generalnie sklep z ubraniami, pierwsza działalność, podatnik VAT na zasadach ogólnych. Nie chce wpisywać mieszkania/domu na chwilę obecną w kosztach. Potrzebuje części małego pokoju jako skład dla towaru.
  Muszę gdzieś za...

 • Paver

  Dodano 2016-02-21 12:54 przez Paver

  Ryczałt bez VAT a obowiązki przedsiębiorcy

  Witam wszystkich,parę dni temu złożyłem w gminie wniosek o zarejestrowanie działalności gospodarczej, wybrałem formę podatkową ryczałt bez VAT. Miał bym do Was kilka pytan, z góry bardzo dziękuję, to jest moja pierwsza firma.Będę świadczył usługi związane z instalacjami elektrycznymi alarmami itp. c...

 • emkasiodemka

  Dodano 2015-09-27 16:07 przez emkasiodemka

  Otwarcie sklepu internetowego - allegro

  Witam,chciałabym założyć sklep z odzieżą dla kobiet za pośrednictwem allegro (tylko i wyłącznie). Chciałabym się dowiedzieć, jak krok po kroku zarejestrować działalność i jakie kroki powinnam podjąć aby firma była w pełni legalna? Jaki rodzaj opodatkowania wybrać i co wiąże się z założeniem takiej d...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zakładanie działalności

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania