eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaPozostałe: Praca › Jakie daty powinny się znaleźć na wniosku o skrócenie urlopu wychowawczego?


2014-01-15 19:49 autor: konto usunięte

2 884 odsłon

Jakie daty powinny się znaleźć na wniosku o skrócenie urlopu wychowawczego?

Witam,

mam pytanie odnośnie tego, jakie daty mają się znaleźć na wniosku o skrócenie urlopu wychowawczego. A konkretniej pisząc zamierzam wrócić do pracy 4.03.2014 i licząc w tył 30 dni to wypada na niedzielę. Czy ma to jakieś znaczenie, jaki to jest dzień? Czy w tym wypadku jest jakieś rozróżnienie na dni robocze, czy po prostu 30 dni to 30 dni? Oczywiście pismo zamierzam wysłać jeszcze wcześniej niż te 30 dni.

Bardzo mi zależy na tym, aby wniosek był poprawnie wypełniony, ponieważ w dzień powrotu chce przedstawić pracodawcy zwolnienie lekarskie z powodu kolejnej ciąży, a nie chce popełnić jakiegoś błędu, ponieważ wiem, że zostanie to wykorzystane ze względu złych relacji z pracodawcą.

Bardzo proszę o odpowiedź.

Dziękuje serdecznie i pozdrawiam.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-01-15 20:31 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Wniosek powinien być złozony co najmniej 30 dni przed powrotem. Jeżeli dostarczy go Pani 40 dni przed powrotem , to dobrze.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-07-16 20:17 autor odpowiedzi: pateryzanka

  Mam podobny problem (taki, ze 30 dni konczy sie w niedziele) ale chcialabym zlozyc ten wniosek z mozliwie krotkim terminem, czyli 30 dni, a nie 32 ani tym bardziej 40:)

  Od jakiego dnia powinno byc wypisane L4? Od tej niedzieli, od poniedzialku dzien pozniej, czy moze wczesniej, tzn. przed weekendem?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-07-16 20:46 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Jeżeli do pracy ma Pani wrócić w poniedziałek, to zwolnienie nie może być wystawione później niz dzień powrotu do pracy, czyli w poniedziałek.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-07-16 20:59 autor odpowiedzi: pateryzanka

  Nie, nie. Chodzi o to, ze zwolnienie wysle poczta (mieszkam obecnie daleko od siedziby pracodawcy) i nie mam pewnosci czy dojdzie nastepnego dnia czy moze bedzie mialo poslizg, a wiem, ze 30 dni liczy sie od daty dostarczenia wniosku o skrocenie wychowawczego do pracodawcy.

  Stad we wniosku nie zamierzam okreslac dokladnego dnia powrotu do pracy, a tylko powolac sie na art.186 (3), pkt.2 KP i pracodawca sam policzy sobie 30 dni (ja rowniez sobie policze jak dostane zwrotne potwierdzenie odbioru).

  Zakladajac, ze wysle jutro (czwartek 17.07), a dojdzie jednak pojutrze (czyli w piatek 18.07) to 30 dni minie 17 sierpnia (w NIEDZIELE) i to bedzie teoretycznie moj dzien powrotu do pracy.

  Zwazywszy na to, ze u mojego pracodawcy niedziela jest dniem wolnym to chyba praktycznym (i z punktu widzenia prawa rowniez) dniem powrotu do pracy bedzie nastepujacy po niedzieli poniedzialek, ktory bedzie rowniez dniem wystawienia i przedlozenia L4.

  Czy dobrze mysle?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-07-16 21:40 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Jeżeli wszystko pójdzie tak, jak Pani sobie zaplanowała, to tak. Na dostarczenie zwolnienia ma Pani 7 dni. Można go wysłać pocztą.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • konto usunięte

  Dodano 2013-10-24 09:48 przez konto usunięte

  Koniec urlopu wychowawczego, druga ciąża a L4. Jak poinformować pracodawcę?

  Witam,
  Do 31.12.2013 r. jestem na urlopie wychowawczym (umowa o pracę jest na czas nieokreślony). Okazało się, że jestem w kolejnej ciąży. Po zakończeniu urlopu wychowawczego planuję przejść na zwolnienie lekarskie. Czy mogę wcześniej poinformować pracodawcę o moich planach bez ryzyka zwolnienia np....

 • kinia855

  Dodano 2013-06-23 23:27 przez kinia855

  Czy po zakończeniu urlopu wychowawczego muszę wrócić do pracy żeby przejść na L4 w ciąży?

  Witam,
  Mam pytanie: obecnie jestem już 1,5 roku na bezpłatnym urlopie wychowawczym. Złożyłam pracodawcy pismo o skrócenie urlopu wychowawczego, powrót mam na 8 lipca. Jestem w drugiej ciąży i mam pytanie, bo muszę być na 100% pewna czy w dniu 8 lipca, czyli w dniu powrotu, mogę od razu przedłożyć pr...

 • Antonina

  Dodano 2013-04-29 21:40 przez Antonina

  Jak przedłużyć urlop wychowawczy?

  Witam,
  Obecnie jestem na urlopie wychowawczym do 26 maja 2013 r. i myślimy z mężem o przedłużeniu urlopu wychowawczego na kolejny rok.
  Kiedy ostatecznie muszę powiadomić pracodawcę, że chcę przedłużyć urlop wychowawczy?
  A co jeśli zajdę w ciąże? Co zrobić aby zwolnienia lekarskie i urlop macierzyńsk...

 • konto usunięte

  Dodano 2015-08-17 15:45 przez konto usunięte

  L4 na urlopie wychowawczym. Czy muszę dostarczyć badania lekarskie?

  Witam,do dnia 3.12.2015 przebywam na urlopie wychowawczym. Napisałam pismo do pracodawcy (30 dni przed), że chcę wrócić do pracy, a zarazem skrócić swój urlop wychowawczy. Pracę powinnam podjąć z dniem 18 września, aktualnie jestem w ciąży i lekarz ginekolog wystawi mi zwolnienie lekarskie ze względ...

 • maadzia1704

  Dodano 2014-04-15 14:03 przez maadzia1704

  Ciąża na urlopie wychowawczym. Co z dodatkiem do zasiłku rodzinnego?

  Witam,
  obecnie przebywam na urlopie wychowawczym, który kończy się w kwietniu 2016 (umowa o pracę została przedłużona do końca urlopu wychowawczego). Obecnie jestem w drugiej ciąży i chciałam się dowiedzieć czy idąc na L4 będzie ono płatne?
  Czy trzeba przepracować min. 30 dni, bo gdzieś takie inform...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Najpopularniejsze fakty i mity dotyczące L4

  Najpopularniejsze fakty i mity dotyczące L4

  Wokół zwolnień lekarskich narosło wiele mitów. Czy możemy przemieszczać się, kiedy na L4 mamy wskazanie "chory musi leżeć"? Czy ZUS skontroluje nas przez pierwsze 33 dni zwolnienia? Czy wolno kontrolować zwolnienia wystawione przez ...

 • Kontrola zwolnień: prawa i obowiązki pracowników

  Kontrola zwolnień: prawa i obowiązki pracowników

  Co grozi pracownikowi, który pracuje przebywając na zwolnieniu lekarskim? Takie postępowanie nie jest zgodne z prawem, a ZUS ma prawo sprawdzić, czy rzeczywiście jest on niezdolny do świadczenia pracy. Jak wygląda tryb i zasady ...

 • Czy zwolnienie chorobowe oznacza areszt domowy?

  Czy zwolnienie chorobowe oznacza areszt domowy?

  Co grozi pracownikowi, który wykorzystuje zwolnienie lekarskie niezgodnie z jego przeznaczeniem? Jeżeli kontrola wykaże, że w czasie L4 remontuje kuchnię lub podziwia greckie krajobrazy, to w takiej sytuacji musi się on liczyć z ...

 • Jesteś na zwolnieniu? Spodziewaj się kontroli ZUS

  Jesteś na zwolnieniu? Spodziewaj się kontroli ZUS

  L4 to nic innego niż rodzaj oświadczenia o czasowej niezdolności do pracy. Dlatego też okres przebywania na zwolnieniu lekarskim powinien służyć rekonwalescencji. Osoba wykorzystująca zwolnienie niezgodnie z jego przeznaczeniem musi liczyć ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Praca

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania