eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPodatkiPozostałe: Podatki › Wybór podatku - szycie i sprzedaż odzieży


2016-01-05 19:15 autor: 10dziesiatka10

12 524 odsłon

Wybór podatku - szycie i sprzedaż odzieży

 

Witam,

czy może mi ktoś podpowiedzieć jak mogę opodatkować działalność w której chce produkować odzież dziecięcą? Materiał będę kupował w hurtowni, natomiast szyciem zajmę się na początku sam. W dalszych planach jest zatrudnienie krawcowej. Będę starał się o dotacje z urzędu pracy. Jaki system będzie najodpowiedniejszy?

Następnie chciałem otworzyć sklep internetowy oraz stacjonarny. Na jakich zasadach najkorzystniejszych dla mnie mogę to zrobić ? Bardzo proszę o pomoc ponieważ przeszukałem masę stron i użytkownicy różnie doradzają, jak to zrobić.

Pozdrawiam!

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-01-06 13:12 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Witam, na podstawie udzielonych Przez Pana informacji uważam, że powinien się Pan rozliczać na zasadach ogólnych i prowadzić podatkową księgę przychodów i rozchodów. Prawdopodobnie w pierwszym roku działalności (lub w pierwszych latach) poniesie Pan duże koszty, może okazać się, że dochód do opodatkowania będzie niewiwlki. Podatek liniowy opłaca się dopiero przy przekroczeniu dochodu do opodatkowania ok 100 tys zł rocznie (trzeba to indywidualnie wyliczyć ale to okoła takiej kwoty dochodu zrównują się korzyści z obu form). Wszelkie formy ryczałtowe także odradzam, przy dużych kosztach nie opłaca się Panu wybierać formy opodatkowania, gdzie podstawą jest przychód, a nie dochód.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2016-01-07 07:23 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Mhm - a ja proponuję porobić symulacje. Wybór najkorzystniejszej formy opodatkowania zależy bowiem od uzyskiwanych przychodów i ponoszonych kosztów. Przy opodatkowaniu skalą można w pewnym uproszczeniu założyć, że podatek wyniesie 18% od dochodu (czyli przychodu pomniejszonego o koszty jego uzyskania). Przy opodatkowaniu ryczałtem podatek wyniesie 5,5%, ale uwaga - od uzyskanego przychodu (nie ma tutaj kosztów).
  Zapewne zakłada Pan jakieś przychody i koszty - wie ile kosztuje materiał, ile musi wydać na maszyny, jaki będzie ewnetualnu czynsz najmu czy koszt strony internetowej. Robił Pan też z całą pewnością rozeznanie w zakresie zapotrzebowania na Pana towary - dzięki czemu może Pan przyjąć jakieś założenia co do przychodów i kosztów.
  Niestety bez liczb nie da się odpowiedzieć, co będzie najkorzystniejsze.
  Przy symulacjach przydatny będzie nasz kalkulator: http://www.podatki.egospodarka.pl/kalkulator/podatek-dochodowy

  Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

  Oceń odpowiedź 0 3

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • magda.kr

  Dodano 2015-01-24 16:59 przez magda.kr

  Pomoc w wypełnieniu wniosku PUP

  Witam, za kilka dni składam wniosek do UP o dotację na otwarcie działalności gospodarczej. Chciałabym aby był to sklep internetowy z odzieżą.Mam kilka pytań:1. W swoim wniosku mam zadane pytanie "Przewidywane efekty prowadzenia działalności gospodarczej". Nie rozumiem co mam na nie odpowiedzieć.2. J...

 • konto usunięte

  Dodano 2014-07-30 13:13 przez konto usunięte

  Sklep internetowy a zatrudnienie

  Witam,
  obecnie jestem zatrudniona na umowę na czas nieokreślony w firmie produkcyjnej. Wykonuję pracę biurową. Praca wykonywana jest od pon.-pt w godz. 7-15, i to jest sztywny czas pracy.
  Popołudniami mam dużo wolnego czasu i chciałabym dorobić sobie otwierając sklep internetowy z odzieżą - początko...

 • karara00

  Dodano 2013-10-24 11:07 przez karara00

  Rozpoczęcie działalności gospodarczej a forma opodatkowania

  Planuję otworzyć sklep stacjonarny i internetowy z kawą, herbatą i akcesoriami. Będzie też usługa dowiezienia towaru pod wskazany adres samochodem firmowym (środek trwały). Działalność rozpocznę przy wsparciu dotacji z Urzędu Pracy. Przychód planuję ok. 8000 zł/m-c. Jaka formę opodatkowania powinnam...

 • magdalena1993

  Dodano 2017-06-24 11:36 przez magdalena1993

  Jak dokumentować zapłatę przy rozliczeniu kartą podatkową i braku kasy fiskalnej?

  Witam serdecznie, planuję otworzyć swój własny sklep internetowy, w którym będę sprzedawała ubrania w całości przeze mnie wytwarzane (tj. sama je projektuję i szyję). Na razie rezygnuję z kasy fiskalnej, zakładam, że mój przychód wyniesie początkowo ok. 2000 zł, będę otrzymywać zapłatę w całości na ...

 • remdan

  Dodano 2016-03-31 17:39 przez remdan

  Najdogodniejsza forma opodatkowania

  Witam,dostałem dotację z Urzędu Pracy na otwarcie działalności gospodarczej (malarz, glazurnik).Jaka formę opodatkowania powinienem wybrać? Dodam, że na początku liczę na pojedyńcze zlecenia, więc obroty będą niewielkie.Proszę o pomoc :)

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Podatki

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania