eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiPozostałe: Podatki › Czy powinnam złożyć korektę PCC-3?


2014-02-23 11:45 autor: konto usunięte

3 227 odsłon

Czy powinnam złożyć korektę PCC-3?

Witam!

31 stycznia kupiłam auto. Właścicielka sprzedała mi samochód mając jeszcze miękki dowód rejestracyjny mówiąc, że jak dostanie już ten odpowiedni to się wymienimy. Nie znając przepisów o tym, że nie można sprzedawać samochodu na tymczasowym dowodzie przed upływem 14 dni opłaciłam PCC-3 na zakupiony samochód.

Niestety poprzednia właścicielka musiała zmienić datę sprzedaży auta na czas kiedy, otrzymała odpowiedni dowód rejestracyjny. Wyszło tak, że PCC-3 opłaciłam 1 dzień przed kupnem tego auta. Jak by nie było, to podatek opłaciłam, ale czy powinnam złożyć korektę w US? Co mam robić?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • belle8

    Dodano 2014-01-29 00:10 przez belle8

    Kupno samochodu. Do kiedy muszę zapłacić podatek?

    Kupiłam samochód używany, mam umowę kupna. W jakim czasie od dnia zakupu powinnam zapłacić podatek?
    Pozdrawiam b.

  • Chonoturaz

    Dodano 2020-03-02 18:31 przez Chonoturaz

    Zakup niemieckiego auta od polskiego rolnika

    Witam,mam do kupienia auto dostawcze. Cena rynkowa tych aut jest na poziomie 50-60 tys. zł. Facet chce to auto sprzedać za 40 tys. zł. Auto chcę sprzedać na umowę kupna-sprzedaży, na której będzie 20 tys. zł. Byłem w skarbowym i się dowiadywałem, że ja na PCC 3 mam wpisać wartość rynkową tj. 50 tys....

  • konto usunięte

    Dodano 2016-07-19 12:58 przez konto usunięte

    Odroczenie zapłaty a PCC

    Dzień dobry,proszę o wskazówkę co do takiej sytuacji: zawieram ze znajomym (osoby fizyczne) umowę kupna-sprzedaży jego samochodu za cenę 10 000 zł, przy czym umawiamy się, że cenę zapłacę mu w pięciu miesięcznych częściach po 2000 zł.Oczywiście jestem zobowiązany zapłacić PCC od wartości nabywanego ...

  • marzka123j

    Dodano 2016-06-06 19:02 przez marzka123j

    PCC-3 zwolnienia osób niepełnosprawnych

    Dowiedziałam się, że osoba niepełnosprawna - stopień umiarkowany - nie musi płacić podatku PCC-3 od zakupu auta. Ja zapłaciłam, bo zwyczajnie nie wiedziałam o tym fakcie. Czy mogę żądać teraz zwrotu tego podatku? Zakup nastąpił około 2 lat temu. I drugie pytanie: czy tylko kupując auto jestem zwolni...

  • tiger69

    Dodano 2015-03-17 08:34 przez tiger69

    Kiedy nie muszę odprowadzać podatku 2% do urzędu skarbowego?

    Witam, kupiłem auto  z firmy, która wystawiła mi fakturę na zakup auta. Czy w takim przypadku muszę odprowadzać 2 % podatku do urzędu skarbowego? Jestem osobą fizyczną nie posiadającą żadnej działalności.

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Sankcyjna stawka podatku PCC bez odsetek za zwłokę

    Sankcyjna stawka podatku PCC bez odsetek za zwłokę

    Podatnik, który wskutek powołania się na zawartą pożyczkę przed organem podatkowym musi zapłacić z tego tytułu podatek w wysokości 20% jej wartości, nie powinien dodatkowo płacić odsetek podatkowych za zwłokę - uznał Naczelny Sąd ...

  • Przepisanie gospodarstwa pozbawia zwolnienia z PCC

    Przepisanie gospodarstwa pozbawia zwolnienia z PCC

    Zbycie gospodarstwa rolnego, w skład którego weszła nieruchomość objęta zwolnieniem określonym w art. 9 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, przed upływem pięciu lat od skorzystania ze zwolnienia, spowodowało utratę prawa ...

  • Podatek PCC: do zwolnienia trzeba kupić co najmniej 1 ha ziemi rolnej

    Podatek PCC: do zwolnienia trzeba kupić co najmniej 1 ha ziemi rolnej

    Aby zakup gruntu rolnego, mającego powiększyć już posiadane gospodarstwo rolne, był zwolniony z PCC, musi spełniać definicję gospodarstwa rolnego, czyli jego powierzchnia nie może być mniejsza niż 1 ha - uznał Dyrektor Krajowej ...

  • Uchylenie uchwały a zwrot zapłaconego podatku PCC

    Uchylenie uchwały a zwrot zapłaconego podatku PCC

    "Jeżeli dojdzie do ubezskutecznienia takiej czynności prawnej, uważa się ją za nieważną, i to od chwili jej dokonania, a nie od chwili ubezskutecznienia (…) Organ błędnie wskazywał przesłanki prawne do zwrotu podatku, które nie miały ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Podatki

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania