eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiPozostałe: Podatki › Kiedy nie muszę odprowadzać podatku 2% do urzędu skarbowego?


2015-03-17 08:34 autor: tiger69

3 528 odsłon

Kiedy nie muszę odprowadzać podatku 2% do urzędu skarbowego?

Witam,

kupiłem auto  z firmy, która wystawiła mi fakturę na zakup auta. Czy w takim przypadku muszę odprowadzać 2 % podatku do urzędu skarbowego?

Jestem osobą fizyczną nie posiadającą żadnej działalności.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2015-03-17 09:37 autor odpowiedzi: Izabela Żurkowska-Mróz, doradca podatkowy

    Podatnik (osoba fizyczna) nabywający auto w Polsce od podatnika podatku VAT (przedsiębiorcy) lub podatnika korzystającego ze zwolnienia w VAT, zwolniona jest z obowiązku zapłaty PCC. Wynika to z art. 2 ust. 4 ustawy o PCC.

    doradca podatkowy

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Tomo

    Dodano 2017-10-03 11:35 przez Tomo

    Sprzedaż samochodu przez osobę fizyczną będącą płatnikiem VAT

    Witam,
    w 2014 roku kupiłem samochód od osoby fizycznej - umowa kupna-sprzedaży i podatek od zakupu nie był odliczany.
    Od roku 2015 jestem osobą fizyczną będącą płatnikiem VAT, nie mam zarejestrowanej działalności gospodarczej, ale jestem płatnikiem VAT. Co miesiąc wystawiam fakturę VAT firmie, które...

  • witka

    Dodano 2016-09-07 22:11 przez witka

    Zakup samochodu a faktura VAT marża

    Witam,mam w planie zakup samochodu, sprzedawca chcę mi wystawić fakturę VAT marża. Czym to skutkuje dla mnie? Czy w związku z tym płacę mniej podatku w US od zakupu samochodu?Pozdrawiam

  • podatnikk

    Dodano 2017-05-30 17:16 przez podatnikk

    Wykreślenie z VAT

    Witam,mam pytanie. Ostatnio okazało się, że US wykreślił mnie jako podatnika VAT czynnego.W związku z tym musiałam złożyć deklaracje VAT (bez możliwości odliczenia) i uiścić na konto US VAT należny. Następnie mój kontrahent, któremu (nie będąc świadoma wykreślenia) wystawiałam fakturę VAT również ot...

  • Jacek-grunt

    Dodano 2017-01-23 21:38 przez Jacek-grunt

    Odzyskanie podatku przy zakupie gruntu od miasta

    Witam serdecznie. mam zamiar kupić grunt od miasta pod budowę domu jednorodzinnego na własny użytek, do ceny działki doliczany jest podatek VAT 23%. Czy rejestrując się w Urzędzie Skarbowym jako podatnik VAT nie prowadzący działalności gospodarczej będę mógł odzyskać ten podatek?Z góry bardzo dzięku...

  • Jarosław

    Dodano 2017-01-11 11:41 przez Jarosław

    Czy faktura VAT z marżą jest bezpieczna dla nabywcy-osoby fizycznej?

    Dzień dobry,czy kupując jako osoba fizyczna od przedsiębiory motocykl, sprowadzony z USA na fakturę VAT z marżą, będę miał (z tytułu ww. faktury) dodatkowe zobowiązania wobec Urzędu Skarbowego?Czy do faktury VAT z marżą, jako dokument zakupu do rejestracji motocykla w Wydziale Komunikacji, sprzedawc...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Podatki

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania