eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiPozostałe: Podatki › Działy specjalne produkcji rolnej. Czy domownik może się z nich rozliczać?


2014-02-21 19:54 autor: juli30

3 651 odsłon

Działy specjalne produkcji rolnej. Czy domownik może się z nich rozliczać?

Rodzice sa rolnikami, posiadają działy specjalne produkcji rolnej - uprawiają rośliny ozdobne, należą do KRUS-u. Ja jestem domownikiem i jestem zgłoszony do KRUS-u. Oprócz tego mam założoną działalność gospodarczą.

Mam pytanie: czy ja mogę sprzedawać krzewy wyprodukowane przeze mnie z racji tego, że jestem domownikiem w działach specjalnych? Rodzice rozliczają się z US co roku z działów specjalnych. Ja nie, ponieważ jestem domownikiem. Rodzice uważają, że domownik nie rozlicza się z działów specjalnych, tylko właściciele. Czy mają rację?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • MonikaKC

  Dodano 2015-11-23 14:27 przez MonikaKC

  Sprzedaż rękodzieła a KRUS

  Witam,znalazłam już u Państwa informację, że jeżeli nie przekroczy się podatku (1390 czy coś w tej okolicy), nie trzeba będąc rolnikiem przechodzić na ZUS. Chciałabym jeszcze dopytać, czy rozpoczęcie sprzedaży rękodzieła (krawiectwo, dziewiarstwo), należy gdzieś zgłosić, czy po prostu w odpowiednim ...

 • Patrycja_851

  Dodano 2015-07-02 14:09 przez Patrycja_851

  Rolnik z VAT-em a działalność gospodarcza

  Witam, Czy osoba prowadząca działalność rolniczą, która jest czynnym podatnikiem VAT, (oczywiście sprzedaje tylko własne plony) powinna otworzyć działalność gospodarczą, jeśli sezonowo chce świadczyć usługi jedną z posiadanych maszyn?
  Co dzieję się z regularnie składanymi deklaracjami VAT podczas za...

 • dominik15

  Dodano 2014-07-16 15:03 przez dominik15

  Jaki PIT złożyć przy działalności gospodarczej?

  27 czerwca założyłem działalność gospodarczą. Jeszcze nie zarejestrowałem się jako płatnik VAT, ale zrobię to w przeciągu najbliższych dni.
  Działalność na razie nie generuje żadnych przychodów, nie mam też kosztów oprócz ZUS. Jaki PIT złożyć i do kiedy?

 • marco305

  Dodano 2014-07-14 17:59 przez marco305

  Rozliczenie roczne a wysokość dochodu z działalności

  Witam,
  czy na działalności gospodarczej zawsze trzeba dokonywać rozliczenia rocznego, mimo np. bardzo niskiego poziomu dochodu? Czy też są jakieś minimalne poziomy, przy których nie trzeba dokonywać rozliczenia?

 • goga

  Dodano 2012-12-01 21:32 przez goga

  Czy 67 letni pan na emeryturze z KRUS może prowadzić działy specjalne produkcji rolnej?

  Mężczyzna przed przejściem na emeryturę przekazał dziecku całe gospodarstwo, a teraz chciałby na nim uprawiać warzywa pod szkłem, zgłaszane jest to do US jako działy specjalne produkcji rolnej, czy nadal będzie pobierał emeryturę z KRUS czy zostanie ona odebrana?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Podatki

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania