eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaPozostałe: Firma › CEIDG a miejsce przechowywania dokumentów


2013-10-27 21:42 autor: Kate

8 921 odsłon

CEIDG a miejsce przechowywania dokumentów

Witam,

we wniosku CEIDG należy podać miejsce przechowywania dokumentów: czy musi on być taki sam, jak adres siedziby przedsiębiorcy? Dodam, że nie chodzi mi tu o adres biura rachunkowego ani też adres zamieszkania osób, prowadzących działalność gospodarczą, tylko zupełnie inny adres.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-10-28 08:11 autor odpowiedzi: wfirma.pl - księgowość online

    Adres przechowywania dokumentacji księgowej nie musi być ani taki sam jak siedziby, ani taki jak biura rachunkowego. Zgodnie z Instrukcją wypełniania  CEIDG-1: "20, 21 i 22: (Dotyczy dokumentacji rachunkowej) Należy wypełnić w przypadku, gdy dokumentacja rachunkowa nie jest prowadzona we własnym zakresie. W takim przypadku należy obowiązkowo podać Nazwę i Numer NIP podmiotu prowadzącego dokumentację rachunkową oraz wskazać miejsce przechowywania dokumentacji rachunkowej. Jeżeli ten adres jest taki sam, jak adres wskazany w jednej z rubryk: 04., 05., 10., 11. wniosku – wystarczy wskazać numer rubryki. Jeżeli jest to inny adres należy go podać stosując zasady podawania adresu analogiczne jak dla rubryki 11. Rubrykę 20 wypełnia się zawsze, niezależnie od tego, kto prowadzi dokumentację."

    Ekspert w dziedzinie prawa gospodarczego i księgowości w serwisie wfirma.pl

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-10-28 15:47 autor odpowiedzi: Kate

    Dziękuję bardzo za pzrejrzystą odpowiedź :)

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • monika8901

    Dodano 2014-05-22 21:25 przez monika8901

    Co z tym CEIDG-1?

    Witam!
    Mam pytanie, co do wypełnienia CEIDG. Czy jak nie wypełnię teraz danych np.: adresu e-mail, strony sklepu, nr konta bankowego, nr telefonu firmowego - bo jeszcze nie mam tego, gdyż potrzebuję REGON, to większości tych rzeczy będę mogła złożyć te dane w jednym wniosku o zmianie wpisu CEIDG? 
    J...

  • dr_ozd

    Dodano 2013-07-09 19:35 przez dr_ozd

    Sklep z odzieżą używaną prywatnie sprowadzaną z zagranicy

    Planuję otworzyć sklep, w którym zamierzam sprzedawać odzież wcześniej kupioną od prywatnych osób. Co muszę zrobić, aby był to biznes w pełni legalny? Jak rozliczać się z US?

  • Margar

    Dodano 2013-08-24 14:02 przez Margar

    Nauka języków obcych/tłumaczenia a kasa fiskalna

    Witam,
    Niedawno otworzyłam działalność gospodarczą świadcząc usługi edukacyjne (nauczanie języków obcych dla jednej z firm - to duże zlecenie więc podpisywany jest tylko 1 rachunek za wykonaną usługę). Jako działalność główną w formularzu CEIDG podałam 85.59, jednak dodatkowo podałam też działalność...

  • jana

    Dodano 2014-01-29 00:35 przez jana

    Jak przekazać sklep mężowi?

    Od paru lat prowadzę działalność gospodarczą jako osoba fizyczna. Jest to niewielki sklep, w którym zatrudniam jednego pracownika i jestem płatnikiem VAT. Od jakiegoś czasu z powodów zdrowotnych nie mogę się nim zajmować. Postanowiłam przekazać sklep mężowi, który to też prowadzi działalność gospoda...

  • KaMaart

    Dodano 2013-06-21 15:25 przez KaMaart

    Sklep internetowy z rękodziełem: VAT, koszty wysyłki, koszty uboczne w PKPiR i założenie PKPiR

    Dzień dobry,
    1. Czy w sklepie internetowym - rękodzieło, obrazy, malarstwo itp. ceny muszą zawierać VAT 23% ? i jak to wówczas zapisywać i gdzie?
    W pewnym sklepie przeczytałam, że ceny zawierają podatek VAT, sklep nie wystawia faktur VAT ze względu na zwolnienie... nie wiem jak to się łączy? :)
    2. J...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • e-Doręczenia już od 1 lutego

    e-Doręczenia już od 1 lutego

    Przedsiębiorcy zakładający działalność gospodarczą w CEIDG od 1 lutego 2023 r. będą musieli podać adres mailowy do e-Doręczeń korespondencji z urzędami.

  • Jednoosobowa firma zakładana tylko online? Jest projekt

    Jednoosobowa firma zakładana tylko online? Jest projekt

    W Rządowym Centrum Legislacji pojawił się projekt, według którego jednoosobowe działalności gospodarcze będzie można założyć w CEIDG tylko drogą elektroniczną. Wejście w życie tej zmiany planowane jest na 1 października 2024 roku.

  • CEIDG - jakie zmiany?

    CEIDG - jakie zmiany?

    Wykreślanie i dokonywanie sprostowań w rejestrze CEIDG bez wszczynania postępowania administracyjnego czy negatywne konsekwencje dla przedsiębiorców, którzy nie aktualizują wpisów – to tylko niektóre ze zmian, jakie wprowadziła ...

  • Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej znowelizowana

    Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej znowelizowana

    W dniu 19 maja 2016 r. weszła w życie ustawa z dnia 25 września 2015 r. o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2015 r., poz. 1893), na podstawie której znowelizowano m.in. ustawę z dnia ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Firma

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania