eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPodatkiPIT › Podatek od sprzedaży nieruchomości przed upływem 5 lat od jej nabycia


2015-01-10 11:01 autor: Hrabian

2 745 odsłon

Podatek od sprzedaży nieruchomości przed upływem 5 lat od jej nabycia

Witam,

w 2009 r. kupiłem dom, a sprzedałem go w 2013 r. w październiku, czyli przed upływem 5 lat.

Moje pytanie jest takie: do którego miesiąca w bieżącym roku muszę kupić nową nieruchomość i się rozliczyć z urzędem skarbowym?

Pytanie zaktualizowano 2015-01-10 17:51

Witam,

w 2009 r. kupilem dom,a sprzedalem go w 2013 r. w pazdzierniku czyli przed uplywem 5 lat.Moje pytanie jest takie:do ktorego miesiaca w bierzacym roku musze kupic nowa nieruchomosc i sie rozliczyc z urzedem skarbowym, zebym nie musial placic podatku?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2015-01-13 18:58 autor odpowiedzi: Hrabian

    Przepraszam ze zadalem Wam zbyt trudne pytanie

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2015-01-15 08:40 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Rozliczyć z urzędem skarbowym należało się do końca kwietnia 2014 r. Wydatkować zarobione na sprzedaży pieniądze w celu skorzystania z ulgi mieszkaniowej natomiast trzeba do końca roku 2015.

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Likwidacja ogrodu działkowego: odszkodowanie z podatkiem PIT?

    Likwidacja ogrodu działkowego: odszkodowanie z podatkiem PIT?

    Przy likwidacji ogrodu działkowego lub jego części na podstawie art. 25 ustawy o ROD nie znajduje zastosowanie ustawa o gospodarce nieruchomościami. W rezultacie otrzymane z tego tytułu odszkodowanie nie jest zwolnione z podatku dochodowego – ...

  • Rodzinny ogród działkowy: sprzedaż po śmierci męża

    Rodzinny ogród działkowy: sprzedaż po śmierci męża

    Gdy odpłatne zbycie nasadzeń, urządzeń i obiektów znajdujących się na działce nabytych lub wykonanych do majątku wspólnego nastąpi po upływie pół roku, licząc od końca miesiąca w którym nastąpiło ich nabycie lub wykonanie, to ...

  • Sprzedaż rodzinnego ogrodu działkowego bez PIT

    Sprzedaż rodzinnego ogrodu działkowego bez PIT

    Sprzedając swoją działkę w rodzinnym ogródku działkowym nie dokonujemy zbycia praw majątkowych do użytkowania nasadzeń, a jedynie odpłatnego zbycia samych nasadzeń, urządzeń i obiektów posadowionych na działce wchodzącej w skład ...

  • Sprzedaż rodzinnego ogródka działkowego bez podatku dochodowego

    Sprzedaż rodzinnego ogródka działkowego bez podatku dochodowego

    Naczelny Sąd Administracyjny wydał ostatnio wyrok bardzo korzystny dla posiadaczy rodzinnych ogródków działkowych. W większości przypadków przy jego sprzedaży (a mówiąc dokładniej - dokonanych na nim nasadzeń i innych rzeczy) nie trzeba ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii PIT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania