eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyBranżeOchrona zdrowia i opieka społeczna › Jaki okres czasu muszę przepracować abym mogła przejść na L4 będąc w ciąży?


2020-10-19 12:59 autor: Adrianna

4 363 odsłon

Jaki okres czasu muszę przepracować abym mogła przejść na L4 będąc w ciąży?

Witam

Przez około 3 lata pracowałam w sklepie spożywczym mając orzeczenie o stopniu niepełnosprawności i w maju wygasła mi umowa o pracę. Do połowy lipca byłam na chorobowym, które trwało pół roku.

Gdy po skończonym chorobowym chciałam się zarejestrować w urzędzie pracy dostałam informacje, że potrzebują zaświadczenia z ZUSu, iż pobierałam zasiłek chorobowy. Dokument ten dostałam niedawno i przez prawie 3 miesiące byłam na kursie, ponieważ nie mogłam znaleźć pracy.

Obecnie jestem w 2 miesiącu ciąży i zastanawiam się, jaki okres musiałabym przepracować abym mogła przejść na L4?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2020-10-19 18:59 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  To, co Pani napisała jes trochę niespójne, więc nie można oddnieść się do szczegółowego przypadku ( przynajmniej ja nie mogę...). Umowa wygasza w przypadku śmierci pracodawcy, ale rozumiem, że jest to taki kolokwializm. Dostała  Pani zaswiadczenie z ZUS, że była na świadczeniu chorobowym. A potem na jakim KURSIE Pani była ?. Kto go opłacał i płacił składki??? W przypadku pobierania zasiłku z ZUS ważna jest ciągłość opłacania składek.Coś tam chyba zostało przejechane:), że by nie nazwać tego po imieniu:):):):

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Paulina1008

  Dodano 2020-07-09 20:51 przez Paulina1008

  W trakcie urlopu macierzyńskiego zostałam zwolniona a zaszłam w kolejną ciążę

  Witam, Obecnie przebywam na urlopie macierzyńskim, podczas którego w kwietniu zostałam poinformowana o likwidacji zakładu pracy i wręczono mi miesięczne wypowiedzenie. Urlop macierzyński kończy mi się w październiku. Czy mogę liczyć na jakieś świadczenia że strony ZUS czy choćby skorzystać z L4?
  Z ...

 • Magda123

  Dodano 2022-03-09 17:24 przez Magda123

  Nowa praca po chorobowym i l4 w ciąży

  Witam Pracowałam w firmie, w której dałam wypowiedzenie i poszłam na L4. Po okresie wypowiedzenia, które trwało do 30 listopada, było kontynuowane chorobowe do 31 stycznia, po tym okresie podjęłam pracę od 3 lutego i od 7 musiałam iść na L4 przez ciążę.
  Co mi przysługuje? Płatne L4 od pierwszego dni...

 • Julia112

  Dodano 2022-01-19 15:24 przez Julia112

  Zwolnienie

  Dzień dobry, pracuję w restauracji ponad 3 lata na umowie zlecenie. Dowiedziałam się, że jestem w ciąży, robię umowę o pracę. Ile muszę przepracować, żeby ZUS nie miał problemu z wysyłaniem pieniędzy?

 • Magda890

  Dodano 2020-10-20 11:10 przez Magda890

  L4 w ciąży, nowa praca

  Witam serdecznie
  Miałam półroczną przerwę w pracy. Od czterech dni pracuję w kawiarni na podstawie umowy o pracę, pełen etat. Dzisiaj dowiedziałam się że jestem w 8 tygodniu ciąży i muszę iść na zwolnienie ze względu na wadę serca.
  Wiem że idąc teraz na zwolnienie nie dostanę za to pieniędzy, ale cz...

 • Elżbieta K

  Dodano 2020-08-10 15:34 przez Elżbieta K

  Czy przysługuje mi urlop wychowawczy lub L4 w przypadku kolejnej ciąży?

  Witam, W lutym urodziłam dziecko, niestety w związku z zaistniałą sytuacją musiałam w marcu podpisać z pracodawcą rozwiązanie umowy, inaczej nie otrzymywałabym od nich przelewów. Firma nie chciała ogłosić bankructwa, zwolniła wszystkich pracowników, a zatrudnionych było powyżej 20, dlatego nie otrz...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Ochrona zdrowia i opieka społeczna

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania