eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Środki trwałe w instytucji kultury


2013-11-18 11:15 autor: a.dudkowska

5 064 odsłon

Środki trwałe w instytucji kultury

Witam,

pytanie dotyczy środków trwałych: po otwarciu kina i zakupie nowego sprzętu (projektor, kurtyny), czy do całego wyposażenia można zaliczyć okulary 3D, które są jednorazowe? Jak zaksięgować zakup?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • a.dudkowska

    Dodano 2013-11-18 11:53 przez a.dudkowska

    Zapisy w polityce rachunkowości

    Dzień dobry,
    zwracam się z wielką prośbą o udzielenie kilku porad dotyczących środków trwałych:
    1). Czy następujący zapis w polityce rachunkowości jest prawidłowy: „Niskocenne składniki majątku trwałego” (art. 4 ust. 4). Składniki majątku o przewidywanym okresie użytkowania dłuższym niż rok i wartoś...

  • dadzik

    Dodano 2013-10-15 16:23 przez dadzik

    Prowadzenie KPiR a dotacja

    Dzień dobry,
    otworzyłam DG z dotacji z PUP. Nie jestem VAT-owcem i rozliczam się na zasadach ogólnych. Chciałam zapytać, czy zakupy z dotacji powinnam wpisać w KUP? Gdzie wpisać wyposażenie, które nie przekracza 3500 zł netto, a gdzie uwzględnić wyposażenie poniżej 1500 zł? Czy nie będąc VAT-owcem m...

  • konto usunięte

    Dodano 2013-08-23 13:33 przez konto usunięte

    Księgowanie kosztów paliwa. Czy wystarczy paragon?

    Czy do zaksięgowania kosztów paliwa na samochód prywatny (wprowadzony jako środek trwały do firmy), wystarczą paragony, czy muszą być faktury za paliwo?

  • konto usunięte

    Dodano 2013-08-09 09:16 przez konto usunięte

    Zakup mebli. Czy to środek trwały?

    Kupiłam meble biurowe i mam na to fakturę VAT. Jest tam 5 pozycji (biurko, regał itp.). Każda z nich nie przekracza 1200 zł i każda jest opodatkowana 23% ale w sumie ogół zakupów z tej faktury jest powyżej 3500 zł. Czy wówczas jest to już środek trwały?

  • basia333b

    Dodano 2013-11-03 15:26 przez basia333b

    Montaż instalacji gazowej w samochodzie

    Witam,
    posiadam samochód na firmę i w chwili obecnej jest on amortyzowany. Założyłam istalację gazową i mam pytanie: czy fakturę VAT za montaż instalacji mogę w całości ująć w koszty KPiR oraz do rejestru VAT, czy muszę doliczyć do wartości samochodu (środka trwałego)?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania