eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaKadry / Wynagrodzenia / BHP › Urlop wychowawczy a zaległy urlop wypoczynkowy


2013-02-05 13:47 autor: lupi

5 613 odsłon

Urlop wychowawczy a zaległy urlop wypoczynkowy

Witam,

Jestem zatrudniona w firmie od kwietnia 2011 roku na czas nieokreślony. Od maja 2012 roku byłam na L4 z powodu ciąży. Od 13 września 2012 jestem na urlopie macierzyńskim, który kończy mi się 27 lutego 2013 roku. Po tym czasie chciałabym wykorzystać zaległy urlop z zeszłego roku w wymiarze 25 dni, które mi zostały. Ale też chciałabym wykorzystać cały urlop za ten rok czyli 26 dni. Pracodawca poinformował mnie, że na razie da mi tylko 5 dni z nowego urlopu. Dodam, że po urlopie chciałabym przejść na urlop wychowawczy.

Moje pytanie brzmi: skoro pracodawca z nowego urlopu pozwoli mi wykorzystać tylko 5 dni, to co się stanie z pozostałymi skoro będę na urlopie wychowawczym? Dodam, że planuję wychowawczy przynajmniej do końca września 2014 roku. Czy one przepadają, czy zostanie mi wypłacony ekwiwalent za nie? Jeśli tak, to kiedy?

Dziękuję i pozdrawiam.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Kadry / Wynagrodzenia / BHP

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania