eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaKadry / Wynagrodzenia / BHP › Zgłoszenie pracodawcy opieki nad dzieckiem


2022-06-04 08:37 autor: AnnaH

638 odsłon

Zgłoszenie pracodawcy opieki nad dzieckiem

W czwartek rano zgłosiłam kierownikowi, że będę chciała skorzystać w tym dniu z opieki na dzieckiem (1 z 2). W piątek byłam w pracy, jednak zapomniałam ten dzień wypisać w naszym systemie urlopowym. Czy mogę to zrobić w poniedziałek,  czy będzie się to liczyło jako nieobecność w pracy?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Anna C.

  Dodano 2020-09-24 10:37 przez Anna C.

  Urlop - opieka nad zdrowym dzieckiem.

  Czy pracodawca może udzielić urlopu na zdrowe dziecko dla ojca wiedząc, że matka jest w tym dniu na opiece na to samo dziecko z tytułu jego choroby (jest L4 na chore dziecko)? Obydwoje rodzice pracują w tej samej firmie, dziecko jest w wieku do 2 lat.

 • MamaKuby2018

  Dodano 2019-10-29 22:20 przez MamaKuby2018

  Powrót z wychowawczego a druga ciąża

  Witam, wróciłam do pracy po pół rocznym urlopie wychowawczym, wykorzystałam zaległy urlop, prace zaczęłam od 2 października, w tym teraz jestem na L4 na dziecko 2 tydzień... Jestem aktualnie w drugiej ciąży i boję się jak będzie wyglądało moje wynagrodzenie gdy pójdę na zwolnienie lekarskie na ciążę...

 • Robertwisnie83

  Dodano 2019-09-29 08:29 przez Robertwisnie83

  Opieka nad dzieckiem a praca

  Pracuję na dwie zmiany, bywa że mam wolne w środku tygodnia. Jak wygląda sytuacja w przypadku brania opieki na chore dziecko w wieku 3 lat czy 4? Jakby mąż chciał wziąć? Mąż pracuje tylko w godz. 6-14. Ja albo 8-16 albo 14-22. Mam wolne np. w środę. Mąż chce od poniedziałku wziąć opiekę. Czy może?

 • proma

  Dodano 2019-03-13 07:55 przez proma

  Zwolnienie L4 a opieka nad dzieckiem

  Witam,obecnie przebywałam na zwolnieniu L4 do 12.03.2019 z powodu choroby, natomiast syn miał zabieg w szpitalu i od 11.03.2019 do 19.03.2019 dostałam opiekę nad synem. Czy zwolnienie się pokrywa i jak mi zostanie wypłacone?

 • Martyna.aaa123

  Dodano 2019-03-11 20:01 przez Martyna.aaa123

  Zwolnienie L4 ciąża. Jak wyliczyć?

  Witam,czy do zwolnienia lekarskiego z tytułu ciąży, gdzie w ciągu ostatnich 12 miesięcy byłam na L4 na dziecko (wypłacane przez ZUS, będzie mi to się liczyło do ogólnej średniej pensji)?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • 2 dni opieki nad dzieckiem to za mało

  2 dni opieki nad dzieckiem to za mało

  Przepisy gwarantują rodzicom tylko 2 dni na rok kalendarzowy na tzw. opiekę na dzieckiem do lat 14, czyli tak naprawdę na załatwianie spraw związanych z dzieckiem. Czy to jest wystarczające?

 • Opieka nad dzieckiem, czyli o 2 dniach zwolnienia od pracy

  Opieka nad dzieckiem, czyli o 2 dniach zwolnienia od pracy

  Choroba opiekunki czy nagły wyjazd partnera, który miał przejąć opiekę nad dzieckiem, to tylko niektóre z sytuacji, kiedy pracująca mama musi na cito zorganizować sobie wolny czas. W takim przypadku powinna pamiętać, że obowiązujące w ...

 • Plan urlopów a urlop na żądanie

  Plan urlopów a urlop na żądanie

  Wyłączeniu z planu urlopów podlegają tylko 4 dni tzw. urlopu na żądanie, którego pracodawca powinien udzielić w terminie wskazanym przez pracownika. Proponowany przez pracownika termin urlopu powinien być uwzględniony przez pracodawcę, o ...

 • 2 dni opieki nad dzieckiem dla ojca

  2 dni opieki nad dzieckiem dla ojca

  Pracownikowi wychowującemu co najmniej jedno dziecko w wieku do 14 lat przysługuje w ciągu roku kalendarzowego zwolnienie od pracy w wymiarze 2 dni, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Kadry / Wynagrodzenia / BHP

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania