eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKadry / Wynagrodzenia / BHP › Czy trzeba aneksować umowę o prace w przypadku zmiany siedziby?


2022-03-20 13:20 autor: Minimal1

901 odsłon

Czy trzeba aneksować umowę o prace w przypadku zmiany siedziby?

Dzień dobry, czy jest potrzeba aneksowania umów o pracę, jeśli zmienia się adres siedziby firmy?

Natomiast we wcześniejszych umowach o pracę ten adres również jest podany jako miejsce pracy, tylko nie jest określony jako siedziba, wiec miejsce pracy się nie zmienia, tylko czy trzeba wskazywać na aneksach, że nastąpiła zmiana siedziby? Proszę o pomoc.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2022-03-20 13:30 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Nie ma takiej potrzeby.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • neko

    Dodano 2021-11-05 15:58 przez neko

    Zmiana adresu działalności

    Nastąpiła zmiana adresu prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej. Czy zmianę wystarczy zgłosić do CEIDG? Czy jeszcze trzeba oddzielnie zgłaszać do US i ZUS?

  • Minimal1

    Dodano 2022-03-19 14:09 przez Minimal1

    Przekształcenie JDG w spółkę kapitałową, czy trzeba aneksować umowy?

    Dzień dobry. Czy w przypadku przekształcania formy działalności z JDG w spółkę z o.o. trzeba aneksować umowy o pracę? Znalazłam odpowiedzi, że nie trzeba, natomiast proszę o potwierdzenie tej tezy.
    Czy ewentualnie można przygotować dla pracowników taką zwykłą informację na piśmie, że następuje przek...

  • zan1988

    Dodano 2017-05-22 09:23 przez zan1988

    Zmiana adresu rozpoczęcia działalności

    Witam,  otrzymałam pozytywną odpowiedź w sprawie dotacji z PUP, i problem mam taki, że właściciel mieszkania, w którym mieszkam rozmyślił się i nie zgodził się podpisać zgody na założenie działalności pod jego adresem. Dodam, że to ma być sklep internetowy. Proszę o pomoc jak uzasadnić w podaniu do ...

  • Minimal1

    Dodano 2022-03-19 14:02 przez Minimal1

    Sformułowanie ,,zwanym dalej pracodawcą” czy trzeba pisać?

    Dzień dobry. Mam w sumie nietypowe pytanie, ale zastanawia mnie, czy to jest jakiś błąd jeśli w umowie o pracę lub w aneksach nie podaje się sformułowania "zwany dalej pracodawcą" lub "zwany dalej pracownikiem"? Czy można pomijać to sformułowanie?

  • T.tomek

    Dodano 2022-02-13 22:46 przez T.tomek

    Otwarcie działalności. Warsztat samochodowy.

    Witam, pragnę otworzyć z kolegą warsztat samochodowy. Oboje posiadamy wykształcenie kierunkowe. Posiadamy sporą bazę klientów. Cieszymy się dobrą opinią. W związku z tym chcielibyśmy ruszyć legalnie i otworzyć własną działalność. Aktualnie jesteśmy na etapie dowiadywania się "jak to ugryźć".
    Jedną z...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Zatrudnianie pracowników: wszystko, co trzeba wiedzieć

    Zatrudnianie pracowników: wszystko, co trzeba wiedzieć

    Na pracodawcy, który nosi się z zamiarem zatrudnienia pracownika, spoczywa wiele obowiązków. O czym należy pamiętać? Jakie zmiany zachodzą w firmie, kiedy zaczyna ona zatrudniać pracowników? Co z ZUS i podatkami? Jakie terminy są istotne? ...

  • Obowiązek informacji o warunkach zatrudnienia

    Obowiązek informacji o warunkach zatrudnienia

    Wiele osób prowadzących kadry upraszcza informację o warunkach zatrudnienia (z art. 29 kp), poprzez zacytowanie w całości odpowiednich przepisów lub odesłanie do nich. Pozwala to uniknąć częstej wymiany informacji. Dotarły jednak do nas ...

  • Wynagrodzenie za relokację bez podatku dochodowego?

    Wynagrodzenie za relokację bez podatku dochodowego?

    Podatnik, który otrzymał kwotę z tytułu relokacji, a która nie przekracza dwukrotności jego wynagrodzenia, nie zapłaci od niej podatku - uznał Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z dnia 03.10.2018 r. nr ...

  • Umowa zlecenie z obywatelem Ukrainy: przydatne oświadczenie pracownika

    Umowa zlecenie z obywatelem Ukrainy: przydatne oświadczenie pracownika

    Przedsiębiorca, który zatrudnia na podstawie umowy zlecenia obywatela Ukrainy, w przypadku gdy ten przedłożył mu oświadczenie, że jego centrum interesów życiowych jak i miejsce zamieszkania znajduje się w Polsce, od wypłacanego ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Kadry / Wynagrodzenia / BHP

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania