eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKadry / Wynagrodzenia / BHP › Przekształcenie JDG w spółkę kapitałową, czy trzeba aneksować umowy?


2022-03-19 14:09 autor: Minimal1

936 odsłon

Przekształcenie JDG w spółkę kapitałową, czy trzeba aneksować umowy?

Dzień dobry. Czy w przypadku przekształcania formy działalności z JDG w spółkę z o.o. trzeba aneksować umowy o pracę? Znalazłam odpowiedzi, że nie trzeba, natomiast proszę o potwierdzenie tej tezy.

Czy ewentualnie można przygotować dla pracowników taką zwykłą informację na piśmie, że następuje przekształcenie formy działalności zakładu pracy na podstawie art. 584 (2) ust. 1 ksh czy lepiej zastosować tutaj zawiadomienie pracowników w wyniku art. 23 kp? Proszę o pomoc.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2022-03-20 13:32 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Nie ma potrzeby robić aneksów do umów. Informaja, jak najbardziej powinna być przekazana pracownikom.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Minimal1

    Dodano 2022-03-20 13:20 przez Minimal1

    Czy trzeba aneksować umowę o prace w przypadku zmiany siedziby?

    Dzień dobry, czy jest potrzeba aneksowania umów o pracę, jeśli zmienia się adres siedziby firmy?
    Natomiast we wcześniejszych umowach o pracę ten adres również jest podany jako miejsce pracy, tylko nie jest określony jako siedziba, wiec miejsce pracy się nie zmienia, tylko czy trzeba wskazywać na ane...

  • an158

    Dodano 2016-10-13 17:42 przez an158

    Przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej w sp. z o.o.

    Dnia 20.09 nastąpiło przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej w sp. z o.o. Osoba fizyczna wystawia fakturę sprzedaży usług (czynsz, najem za wrzesień) dnia 13.09. VAT z owej faktury zostanie odliczony u osoby fizycznej w dacie wystawienia faktury, natomiast u kogo ująć przychód? Podzi...

  • k4

    Dodano 2014-10-12 09:21 przez k4

    Spółka z o.o. na umowie o pracę

    Witam,
    planuję założyć spółkę z o.o. jednak mam wątpliwości co do jej formy. Jestem zatrudniona na podstawie umowy o pracę w innej firmie.
    1. Czy założyć spółkę jednoosobową?
    Jak wtedy wygląda ZUS - tylko ubezpieczenie zdrowotne (z uwagi na posiadaną umowę o pracę)?
    Czy jako jedyny właściciel i jedy...

  • konto usunięte

    Dodano 2013-05-17 09:56 przez konto usunięte

    Przekształcenie działalności w sp. z o.o.

    Czy w akcie założycielskim powinna być wzmianka o tym, że spółka powstała w wyniku przekształcenia czy można to pominąć?

  • konto usunięte

    Dodano 2017-04-25 08:57 przez konto usunięte

    Badanie sprawozdania finansowego za 2016 rok

    Czy mam obowiązek zbadania sprawozdania przez biegłego rewidenta za 2016 rok, jeśli w maju 2017 przekształcam jednoosobową działalność gospodarczą w spółkę z o.o.

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Kadry / Wynagrodzenia / BHP

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania