eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKadry / Wynagrodzenia / BHP › Potrącenie z nagrody jubileuszowej


2019-01-03 09:47 autor: nataliai

1 675 odsłon

Potrącenie z nagrody jubileuszowej

Witam,

potrzebuję pomocy. Mam pracownicę, która 7 stycznia 2019 otrzyma nagrodę jubileuszową w wysokości 1390 zł netto, natomiast 26 stycznia 2019 roku zostanie jej wypłacone wynagrodzenie za pracę.

Pracownica ta ma zajęcie komornicze niealimentacyjne. Jak prawidłowo dokonać potrąceń dla tego pracownika?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • myha

    Dodano 2014-02-03 12:19 przez myha

    Czy pracodawca ma prawo przejąć wypłatę?

    Dostałam komornika z urzędu skarbowego. Czy pracodawca bez mojej wiedzy może mu wypłacić pieniądze? Zarabiam najniższą krajowa i jestem na chorobowym.

  • konto usunięte

    Dodano 2013-11-13 23:33 przez konto usunięte

    W jaki sposób jest rozliczane moje wynagrodzenie?

    Witam,
    mam spory problem ze zrozumieniem rozliczenia swojego wynagrodzenia z pracy. Wynagrodzenie wynosi 2200 zł brutto i to jest pensja stała na umowę o pracę i jak dobrze rozumiem wynagrodzenie netto również powinno być każdego miesiąca jednakowe, a niekoniecznie tak było.
    Do tego doszedł problem ...

  • akukuawkokukoka

    Dodano 2017-07-12 13:03 przez akukuawkokukoka

    Zwrot od komornika. Jak przelać pieniądze pracownikowi?

    Dostaliśmy pismo od komornika o zajęciu wynagrodzenia jednego z naszeych pracowników, pieniądze zostały przelane na numer konta wskazany w piśmie. Pieniądze zostały zwrócone na firmowe konto, ponieważ pracownik wygrał sprawę. Czy muszę czekać na pismo od komornika, które będzie anulować zadłużenie c...

  • konto usunięte

    Dodano 2020-01-15 15:18 przez konto usunięte

    Zajęcie wynagrodzenia za pracę

    Dzień dobry,czy obecnie zajęciu wierzytelności podlega 100% wynagrodzenia z tytułu zatrudnienia na umowę zlecenie, czy taka umowa także podlega ograniczeniom zajęcia do wysokości minimalnego wynagrodzenia, podobnie jak w przypadku stosunku pracy? Czy takie same zasady dotyczą zarówno zajęć komornicz...

  • Pattusska1990

    Dodano 2016-07-11 07:39 przez Pattusska1990

    Ile muszę czekać na alimenty?

    Witam,w czwartek 7.07 złożyłam do komornika sprawę o alimenty. Wiedzą, gdzie mąż pracuje bo miesięcznie pobierają mu kwotę z wynagrodzenia na poczet innych długów.Dodatkowo dodam, że w czwartek też komornik dostał część wynagrodzenia i mam pytanie, kiedy ją dostanę jakieś pieniądze, ile muszę czekać...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Zbieg zajęć komorniczych wynagrodzenia

    Zbieg zajęć komorniczych wynagrodzenia

    W myśl art. 881 K.p.c., komornik przystępuje do egzekucji z wynagrodzenia za pracę przez jego zajęcie. W tym celu zawiadamia dłużnika, że do wysokości egzekwowanego świadczenia i aż do pełnego pokrycia długu nie wolno mu odbierać ...

  • Kwota wolna od potrąceń w 2021 wyższa o 200 zł brutto

    Kwota wolna od potrąceń w 2021 wyższa o 200 zł brutto

    Od 1 stycznia 2021 roku wzrosła o 200 zł brutto płaca minimalna. O tą samą kwotę wzrosła także do poziomu 2 800 zł brutto kwota wolna od potrąceń. Zajmujący wynagrodzenie komornik musi więc zostawić do dyspozycji dłużnika około 2 ...

  • Podatek od wynagrodzenia pracownika z zagranicy

    Podatek od wynagrodzenia pracownika z zagranicy

    Wynagrodzenie pracownika z Czech, zatrudnionego na umowę o pracę w formie telepracy, który pracuje w swoim miejscu zamieszkania w Czechach, nie jest opodatkowane w Polsce. W efekcie polski pracodawca z tytułu wypłaty tego wynagrodzenia nie ...

  • Zaliczka na podatek od dochodów z zagranicy bez pośrednictwa płatnika

    Zaliczka na podatek od dochodów z zagranicy bez pośrednictwa płatnika

    W przypadku zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę, zakład pracy występuje w roli płatnika przy wypłacaniu wynagrodzeń. Oznacza to m.in., że jest on obowiązany do obliczenia w prawidłowej wysokości, pobrania i odprowadzenia do urzędu ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Kadry / Wynagrodzenia / BHP

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania