eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyInwestycjeFundusze › Gdzie można pozyskać środki finansowe na dokończenie własnego projektu?


2014-04-15 21:10 autor: Ozyrys

2 006 odsłon

Gdzie można pozyskać środki finansowe na dokończenie własnego projektu?

Witam serdecznie,

interesuje mnie, gdzie powinienem się starać na pozyskanie środków finansowych na dokończenie projektu? I czy w ogóle jest taka możliwość?

Opis projektu:

Głównym celem modelu którego tworze są dwa zasadnicze podtypy:

-sprzedasz detaliczna
-cele naukowe (głównie szkoły jak i zwiedzający moje miasto, które jest typowo turystycznym miastem - "Malbork")

Ad 1.
     SPRZEDAŻ DETALICZNA: Model stworzony w skali 1:1 znajdował by zainteresowanie głównie w Parkach Jurajskich
które w ostatnich czasach z wglądu na łatwość pozyskania dotacji bardzo prężnie się rozwijają. Aby nie ograniczać zbytnio pola manewru działalność odbywałaby się również za granicami naszego kraju (Europa, USA).

Model stworzony będzie z dużą dokładnością, odwzorowany nawet w najmniejszych szczegółach, co da z pewnością większe zainteresowanie zwracając uwagę, że nie jest to tylko makieta, która stoi w jednym miejscu, a jej ruch nie jest zbytnio wyimaginowany przy słabym wyglądzie daje niskie efekty.

Ad 2.
    CEL NAUKOWY: W tym przypadku moje zamierzeniami dzierżawa pomieszczenia (cało rocznie) lub instalacja namiotu sferycznego (sezon letni) celem edukacyjno dydaktycznym pokazując miedzy innymi:
-zachowanie takiego stworzenia, które stąpało niegdyś po ziemi (poruszanie się, odgłosy, reakcje na czynniki zewnętrzne itp.)
-wszelkiego rodzaju tablice informacyjne (przekryj poprzeczny ukazujący układ mięśniowy, kostny, oddechowy itp.)

Drogą edukacji dałoby się z pewnością rozwiać wiele mitów i uświadomić jak faktycznie egzystowały takie gady. Jednym mankamentem jest ograniczenie finansowe co w dużym stopniu spowalnia prace nad modelem, informacje które udzieliłem dadzą jakieś rozeznanie choć nie koniecznie musi tak być.

W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać, interesuje mnie głównie czy osoba z takim projektem ma w ogóle szanse na dofinansowanie.

Pozdrawiam,

Krzysztof

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Kate27

  Dodano 2013-11-23 18:00 przez Kate27

  Jak rozliczyć VAT przy dotacji?

  Założyłam działalność gospodarczą, prowadzę KPiR, opodatkowanie na zasadach ogólnych, jestem VAT-owcem. Na rozpoczęcie działalności otrzymałam środki unijne z Kapitału Ludzkiego, działanie 6.2 Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia. Dofinansowanie dostałam w kwocie brutto.
  Waru...

 • werisdance

  Dodano 2017-04-09 20:28 przez werisdance

  Dotacja z urzędu pracy na założenie firmy a urlop macierzyński

  We wrześniu 2016 otrzymałam dotację na zakup sprzętu i założyłam jednoosobową firmę - zajęcia fitness. W międzyczasie zaszłam w ciążę. Termin porodu - lipiec. Na razie zajęcia odbywają się, ale zaraz po porodzie będzie to niemożliwe. Nie chcę jednak zawieszać działalności.
  Czy mogę skorzystać z urlo...

 • OtisD

  Dodano 2016-09-15 19:09 przez OtisD

  Skąd wziąć pieniądze na rozkręcenie firmy?

  Mocno zastanawiam się nad założeniem własnej firmy, nie mam jednak własnego kapitału na start. Nie jestem biegły w tych sprawach, dopiero zaczynam i chciałbym zorientować się, jakie są możliwości zorganizowania tych pieniędzy na działalność. Podpowiecie co robić?

 • Emhyr

  Dodano 2016-09-01 14:20 przez Emhyr

  Dotacja na otwarcie działalności - licencje

  Witam,chcę złożyć wniosek o przyznanie dotacji na otwarcie działalności gospodarczej - projektowanie graficzne. Obawiam się tyko jednego podpunktu w regulaminie. Mianowicie środki na podjęcie działalności gospodarczej nie mogą być przyznane na: zezwolenia, licencje, koncesje itd.Chodzi mi o to, że p...

 • mamaapraca

  Dodano 2014-09-24 02:30 przez mamaapraca

  Działalność gospodarcza i przyznana dotacja. Czy mogę iść na L4 w ciąży?

  Witam,
  jestem w 7. tygodniu ciąży i aktualnie jestem zatrudniona na umowę o prace tymczasową na okres 3 miesięcy. Umowa wygaśnie z końcem listopada i myślę, że wtedy będę mogła się starać o podpisanie ze mną kolejnej tym razem normalnej umowy o pracę.
  Drugim wątkiem jest fakt, że otwieram własną dzi...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Podatek dochodowy: działalność gospodarcza w RP a usługi za granicą

  Podatek dochodowy: działalność gospodarcza w RP a usługi za granicą

  Dochód polskiego rezydenta podatkowego z tytułu świadczonych usług w Szwajcarii w ramach działalności gospodarczej prowadzonej w Polsce, podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym na terytorium RP, chyba że w Szwajcarii przedsiębiorca ...

 • Źródła finansowania MŚP w Polsce i UE. Leasing w czołówce

  Źródła finansowania MŚP w Polsce i UE. Leasing w czołówce

  Po jakie źródła finansowania najchętniej sięga sektor MŚP? Jak informuje ZPL, za badaniem zrealizowanym przez Komisję Europejską, w Polsce największą popularnością cieszą się leasing (63%) i linie kredytowe (56%). Podobnie jest w Unii ...

 • Sprzedaż detaliczna dziękuje zakupom na raty

  Sprzedaż detaliczna dziękuje zakupom na raty

  Dane prezentowane przez Biuro Informacji Kredytowej wskazują, że zakupy na raty ciągle cieszą się sporą popularnością. Okazuje się bowiem, że już od II połowy minionego roku dynamika sprzedaży kredytów ratalnych przewyższa wyniki ...

 • BOŚ Bank: dotacje dla firm w ramach programu PolSEFF2

  BOŚ Bank: dotacje dla firm w ramach programu PolSEFF2

  BOŚ Bank rozpoczął udzielanie kredytów z dopłatą do kapitału firmom z sektora MŚP – dopłaty pochodzą z programu PolSEFF2, a finansowanie zapewniają środki Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W ramach wsparcia ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Fundusze

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania