eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyInwestycjeFundusze › Czy są możliwe inwestycje w Polsce z zarobionych pieniędzy z zagranicy?


2013-05-06 10:43 autor: konto usunięte

5 110 odsłon

Czy są możliwe inwestycje w Polsce z zarobionych pieniędzy z zagranicy?

Pracuję od 3 miesięcy w Wielkiej Brytanii, niestety jeszcze nie dostałem umowy ubezpieczeniowej z pracodawcą i się nie rozliczam. Pracodawca obiecuje, że za 3 miesiące wszystko ureguluje, więc wszystko będzie legalne.

Chodzi mi o to, czy jak zainwestuje w fundusze inwestycyjne w Polsce, to czy państwo może mi te pieniądze zabrać na poczet długu?

PS. Nie rozliczam się w Polsce, gdyż liczę na pełną obiecaną umowę, gdyż wolę rozliczać się Wielkiej Brytanii, gdyż na starość będę miał lepszą emeryturę.

Pytanie zaktualizowano 2013-05-06 10:55

Przepraszam za błędy za szybko pisałem, oraz pomyliłem sie, nie umowa ubezpieczeniowa tylko umowa o pracę, myślałem oczymś innym i dla tego się pomyliłem. Ponieważ pracuję tam od nie dawna, więc jeszcze nie mam umowy o pracę, a w Polsce się nie rozliczam, więc chcę wiedzieć, czy panśtwo zabierze mi te pieniądzę teraz na poczet rozliczenia.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-05-07 07:25 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Jeżeli dochody z pracy w Anglii to jedyne dochody przez Pana uzyskiwane, w Polsce podatku się nie płaci. W takim przypadku nie trzeba także składać rozliczenia w Polsce.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • ZOFIJA

  Dodano 2017-02-06 19:43 przez ZOFIJA

  PIT-11A. Gdzie mam płacić podatek?

  Witam,proszę o poradę w sprawie PIT-11A, czyli informację o dochodach uzyskanych od organu rentowego za rok podatkowy 2016. Jestem emerytką w Polsce i tam pobieram od marca ubiegłego roku emeryturę. Mieszkam w Anglii i tutaj pracuję na 3/4 etatu. Proszę o informację, gdzie mam sie rozliczyć z tych d...

 • aneta.d

  Dodano 2013-03-20 01:23 przez aneta.d

  Jak rozliczyć podatek pracując do maja w Polsce a do końca roku w Wielkiej Brytanii?

  Witam,
  Mój mąż w 2012 r. pracował w Polsce na umowę o pracę do maja, 6 maja poleciał do Londynu za pracą. Od 24 czerwca 2012 r. ma zarejestrowaną działalność na siebie (samozatrudnienie).
  W sierpniu razem z córką przyleciałam do męża i jesteśmy tu wszyscy razem, wynajmujemy mieszkanie, a mąż płaci t...

 • beta

  Dodano 2013-03-15 19:13 przez beta

  Jak ma się rozliczyć emeryt pracujący za granicą?

  Mam 65 lat i od 10 lat jestem na emeryturze. Drugi rok pracuję w Wielkiej Brytanii i tam płacę podatki. Mam tylko obywatelstwo polskie. Jak rozliczyć się w Polsce? Czy będę tu też musiała płacić jakiś podatek?

 • Thomas5

  Dodano 2021-01-19 17:13 przez Thomas5

  Podwójne opodatkowanie PL - UK

  Witam. Pracuję w UK od 9 lat, tutaj wynajmuję oraz płacę inne zobowiązania typu Council tax (podatek od mieszkania), ubezpieczenia samochodu i inne opłaty związane z codziennym życiem. W Polsce mam żonę oraz dwójkę małoletnich dzieci, przybywam tam ok. 30 dni w roku. Zatrudniony jestem oczywiście na...

 • jan1010

  Dodano 2020-12-31 00:33 przez jan1010

  Jak rozliczyć się z dochodów z Wielkiej Brytanii, nie mając 26 lat?

  Mam 21 lat i w 2020 przepracowałem w ciągu wakacji kilka tygodni w Anglii (około 2 miesięcy). Nie wiem teraz, jak się z tego rozliczyć. W Anglii płaciłem wszystkie składki i podatki, ale wiem, ze zmienił się sposób rozliczania. Zarobiłem około 4,5-5 tys. Funtów.
  Nie wiem, jaki PIT mnie dotyczy. Wróc...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Fundusze

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania