eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaZakładanie działalności › Skąd wziąć pieniądze na rozkręcenie firmy?


2016-09-15 19:09 autor: OtisD

2 448 odsłon

Skąd wziąć pieniądze na rozkręcenie firmy?

Mocno zastanawiam się nad założeniem własnej firmy, nie mam jednak własnego kapitału na start. Nie jestem biegły w tych sprawach, dopiero zaczynam i chciałbym zorientować się, jakie są możliwości zorganizowania tych pieniędzy na działalność.

Podpowiecie co robić?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-09-16 20:15 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Można udać się do PUP, Inkubatorów Przedsiebiorczości lub poszukać Start Upów. Są jeszcze banki. Należy pogżebać w necie i poszukać czegoś w swojej okolicy. Jeżeli pomysł jest bardzo dobry i nie tuzinkowy, jakąś kaskę można ugrać.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2016-09-17 18:05 autor odpowiedzi: OtisD

  O PUP to wiedziałem, ale nie sądziłem, że banki mogą chcieć zaufać na takim etapie. Zawsze wydawało mi się, że powinienem mieć już zbudowaną jakąś historię kredytową, żeby w ogóle chcieli ze mną rozmawiać. Ciekawe jak to wygląda w praktyce.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2016-09-17 18:19 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Banki są otwarte, a w szczególności na to, aby złapać klienta. Jest to ostateczność, ale jak ma się dobry pomysł i wiarygodny biznes plan, to można dostac kasę. Ryzyko jest duże, ale .....zawsze można popytać . Tam , gdzie załozy Pan konto firmowe będzie łatwiej. Nalezy jednak uważać, bo interes nie zawsze musi wypalić:), a kredyt pozostanie.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2016-09-22 22:25 autor odpowiedzi: Moniqa

  Dotacje można tez uzyskać w banku. Niektóre banki takie jak IdeaBank dają możliwość za ich pośrednictwem starania się o fundusze Europejskie lub dotacje unijne. Na ich stronie jest możliwość sprawdzenia jakiego rodzaju źródła finansowania możemy uzyskać. W każdej placówce też pracownicy na pewno udziela wszystkich informacji.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2016-09-24 21:54 autor odpowiedzi: OtisD

  @Grzegorz każdy biznes wiąże się z jakimś ryzykiem. Bez podejmowania ryzyka nie ma rozwoju. @Moniqa, to co piszesz brzmi bardzo ciekawie. O jaką kasę można w ten sposób się starać?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zakładanie działalności

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania