eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFinanse osobisteEmerytury / Renty › Czy mogę skorzystać z jakiegoś wcześniejszego przejścia na emeryturę?


2016-02-20 19:56 autor: MARIAWROCLAW

2 616 odsłon

Czy mogę skorzystać z jakiegoś wcześniejszego przejścia na emeryturę?

Mam 61 lat, 44-letni staż pracy. Miałem pracę na umowę zlecenie (do stycznia 2015, na 180 godzin/miesiąc). Firma chciała abym pracował (ochrona) tylko w soboty i niedzielę 90 godz. (pracowałem tam 13 lat) i się zwolniłem.

Następna pracę na umowę o pracę na okres próbny miałem 2 miesiące i niestety mnie zwolnili, a ja się rozchorowałem i przebywałem 182 dni na zwolnieniu (po szpitalu). Złożyłem papiery o rentę. Co jeśli nie dostanę renty? Jakie mam wyjście? Czy łapię się na jakąś pomostówkę czy coś innego? Zdrowia nie mam. Jestem po dwóch zawałach i mam chorobę neurologiczną, więc możliwość pracy w moim przypadku jest znikoma.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-02-21 10:30 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Na emeryturę ma Pan za mały wiek a na swiadczenie przedemerytalne żeby się załapać nalezy przepracować minimum 6 miesięcy i ZOSTAĆ zwolnionym a nie zwolić się samemu. Pozostałe warunki Pan spełnia.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • kwiatuszek1

  Dodano 2014-04-29 21:29 przez kwiatuszek1

  Kiedy mogę przejść na emeryturę?

  Urodziłam się w styczniu 1958 roku. Mam zaliczone przepracowanie 25 lat. W lipcu 2002 roku rozchorowałam się, byłam na pół-rocznym zwolnieniu lekarskim, następnie po tym okresie, do października 2014 r. (wg orzeczenia komisji ZUS) przebywam na rencie z tytułu częściowej niezdolności do pracy.
  Kiedy ...

 • aleksysz

  Dodano 2016-12-05 18:17 przez aleksysz

  Kiedy mogę przejść na emeryturę?

  Witam,mam pytanie dotyczące przejścia na emeryturę. Urodziłem się w sierpniu 1951 r. Według poprzedniego wyliczenia, na emeryturę (tj. 65 lat, 15 miesięcy) przechodziłbym w listopadzie 2017 r. Mam udokumentowane 45 lat pracy. W 2014 r. przeszedłem operację kręgosłupa i po 6 miesiącach L4 i 2 miesiąc...

 • ktosik19xx

  Dodano 2016-02-17 11:01 przez ktosik19xx

  Czy mamie należy się emerytura?

  Witam,moja mama urodziła się 14.08.1954, pracowała przez 2 lata w sklepie GS-owskim, przez 3 lata miała opłacane składki KRUS przez swoich teściów, przez 3 lata z rzędu pracowała na kampaniach cukrowniczych, poza tym urodziła 7 dzieci.Czy ma prawo starać się o jakąś emeryturę? Jakie świadczenie jej ...

 • beata.szczypinska

  Dodano 2016-02-03 17:11 przez beata.szczypinska

  Przejście na emeryturę

  Witam,mam 42 lata pracy, a w lutym 2016 r. skończę 61 lat. Czy mogę przejść na emeryturę?Pozdrawiam

 • ediscot

  Dodano 2015-03-25 17:27 przez ediscot

  Czy można połączyć okresy pracy w Polsce i Anglii by otrzymać brytyjską emeryturę?

  Czy okres pracy w Polsce - 10 lat - można dołączyć do okresów pracy w Wielkiej Brytanii, też 10 lat, aby otrzymać większą emeryturę brytyjską?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Wcześniejsza emerytura kolejowa: komu przysługuje?

  Wcześniejsza emerytura kolejowa: komu przysługuje?

  Jak wynika z przepisów ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, emerytura kolejowa przysługuje pracownikowi kolejowemu urodzonemu przed 1 stycznia 1949 r., który spełnia odpowiednie warunki.

 • Jakie są zasady przyznawania emerytur?

  Jakie są zasady przyznawania emerytur?

  Decyzje o przyznaniu emerytury wydają organy rentowe właściwe ze względu na miejsce zamieszkania osoby ubiegającej się o świadczenie. Postępowanie o przyznanie emerytury rozpoczyna się po złożeniu wniosku zainteresowanego. Ubezpieczeni ...

 • Złóż wniosek o emeryturę w lipcu, będzie wyższa

  Złóż wniosek o emeryturę w lipcu, będzie wyższa

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych radzi, aby wniosek o emeryturę składać w lipcu. Ten miesiąc jest najkorzystniejszy na zakończenie aktywności zawodowej, z uwagi na waloryzację roczną i kwartalną. Nasza emerytura będzie wyższa.

 • 2 grosze emerytury? To realia

  2 grosze emerytury? To realia

  2 grosze emerytury miesięcznie otrzymuje pewien mieszkaniec Wrocławia, który w życiu opłacił tylko jedną składkę emerytalną - podał ZUS. To dobitne potwierdzenie tego, że należyte zabezpieczenie jesieni życia możliwe jest jedynie przy ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Emerytury / Renty

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania