eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFinanse osobisteEmerytury / Renty › Kiedy odzyskam rentę?


2016-02-15 22:32 autor: Zaniepokojona

5 948 odsłon

Kiedy odzyskam rentę?

Witam,

mój tata otrzymywał przez 20 lat rentę chorobową, po 20 latach nagle mu ją odebrano i uznano go za zdolnego do pracy. Oczywiście zaczął odwoływać się od tej decyzji do ZUS-u, do sądu i cały czas uznawano go za zdolnego do pracy, ale oczywiście decyzja ta jest sprzeczna z tym co lekarz neurolog stwierdził, że tata jest niezdolny do pracy a chodzi tu o problem z kręgosłupem.

Tata był już operowany teraz czeka cały czas na drugą operację ale niestety dalej walczy z ZUS-em o odzyskanie renty, ponieważ jest niezdolny do pracy ma problem z prostymi czynnościami życia codziennego, jak na przykład podniesienie się z łóżka. Zadaje mu to tyle bólu i cierpienia a niestety nie wiemy co dalej mamy robić. Jesteśmy na etapie sprzeciwu od decyzji lekarza orzecznika.

Dodam iż sprawa ciągnie się już 6 lat i tak ciągle koło się zatacza. Proszę o pomoc jakiekolwiek wskazówki. Dodam również, że tata nie podjął żadnej pracy zarobkowej ponieważ nie jest w stanie.

Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-02-15 22:40 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Skoro sprawa toczy sie już 6 lat ( trochę długo), to szybka odpowiedź nic tu nie da. Nalezy czekac na ostateczna decyzję.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 2 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2016-02-17 11:19 autor odpowiedzi: Zaniepokojona

  Owszem rozumiem ze trzeba czekac na ostateczna decyzje ale niestety nie pierwszy raz na nia czekamy i jak dla mnie owszem ta sprawa ciagnie sie o dlugo za dlugo .nie potrafie zrozumiec tylko jesli lekarze specjalisci do ktorych tata chodzi twierdza iz tata jest niezdolny do pracy to czemu lekarz orzecznik orzeka miejac cala dokumentacje co innego .niewiemy co dalej po sprzeciwie mamy robic czy wziecie jakiegos prawnika jesli by mialo dojsc do sprawy pomoze nam w czyms moze pan mi doradzi cos czy do calego sprzeciwu teraz dobrze by bylo gdyby tata poszedl do lekarza medycyny pracy i dolaczyl jakas dokumentacje nieiwem prosze mi cos doradzic dziekuje z gory

  Oceń odpowiedź 1 5

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • tedrc

  Dodano 2014-05-07 12:01 przez tedrc

  ZUS zmienił z całkowitej do częściowej niezdolności do pracy

  Z powodu choroby zostałem uznany przez lekarza orzecznika całkowicie niezdolnym do pracy od 1.02-2013 do 30.04.2014 r. W kwietniu 2014 orzecznik uznał mnie za częściowo niezdolnego do pracy do 30.04.2016 r. W tym czasie mój stan zdrowia się pogorszył.
  Czy w przypadku odwołania do komisji lekarskiej ...

 • Seb1994

  Dodano 2014-11-25 11:13 przez Seb1994

  Sprzeciw a odwołanie od decyzji ZUS-u w sprawie renty

  Witam, złożyłem wniosek o przyznanie renty z tytułu niezdolności do pracy. Lekarz orzecznik ZUS wydał decyzję częściowej niezdolności do pracy. Z decyzją tą się nie zgadzam. Czy w tej sytuacji skladać wniosek sprzeciwu czy też odwołanie od powyższej decyzji?Proszę o odpowiedź.

 • Pauliska

  Dodano 2020-01-22 23:25 przez Pauliska

  Renta - choroba nowotworowa

  Witam,jako szesnastoletnia dziewczyna zachorowałam na raka, po ukończeniu 18. roku życia starałam się o rentę socjalną, której po kilku odwołaniach ostatecznie nie dostałam. Po 8 latach zachorowałam na kolejny nowotwór, tym razem starałam się i rentę z tytułu niezdolności do pracy. Orzecznik ZUS orz...

 • angela8

  Dodano 2017-09-12 11:03 przez angela8

  Kręgosłup i przepuklina. Czy mogę starać się o rentę?

  Witam!Mam 34 lata, od dziecka choruję na kręgosłup jako dziecko miałam wyciąg czaszkowy, potem założyli mi implanty w 1997 roku, rok temu mi wyciągneli z powodu boleści.W tym roku miałam operację przepukliny, pracę mam cieżką. Czy mam szansę na rentę?Pomóżcie mi, doradźcie.

 • Caffeteria

  Dodano 2016-07-16 12:28 przez Caffeteria

  Zwyrodnienie kręgosłupa. Czy mam szansę na rentę?

  RTG odcinka szyjnego: obniżenie krążków międzykręgowych C4/5,C5/6,C6/7. Drobne osteofity krawędzi trzonówC4-6. Lordoza jest zniesiona. RTG kręgosłupa lędzwiowo-krzyżowego-obniżenie krążka międzykregowego L5/S1. Przesunięcielini statycznego obciążenia przed promontorium. Wada rozwojowa - posiadam jed...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Renta socjalna - dla kogo i na jakich zasadach?

  Renta socjalna - dla kogo i na jakich zasadach?

  Rentę socjalną pobiera obecnie blisko 300 tys. osób w całym kraju, a jej wysokość wynosi 1588,44 zł. Kwota ta zostanie, jak co roku zwaloryzowana 1 marca. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, komu przysługuje renta socjalna, na ...

 • Renta socjalna: ile wynosi, kiedy i komu przysługuje?

  Renta socjalna: ile wynosi, kiedy i komu przysługuje?

  Renta socjalna jest wsparciem dla osób, które nie nabyły uprawnień do renty z tytułu niezdolności do pracy. Od marca 2023 wysokość renty socjalnej wynosi 1588,44 zł brutto, czyli jest równa kwocie najniższej renty z tytułu całkowitej ...

 • Ile można dorobić do emerytury od 1 czerwca 2024?

  Ile można dorobić do emerytury od 1 czerwca 2024?

  Od czerwca zaczną obowiązywać nowe limity dorabiania dla wcześniejszych emerytów i rencistów - przypomina ZUS. Jakie przychody spowodują zmniejszenie wypłacanego świadczenia, a jakie jego zawieszenie?

 • Ile można dorobić do emerytury? Od 1 marca 2024 limity rosną

  Ile można dorobić do emerytury? Od 1 marca 2024 limity rosną

  1 marca 2024 rosną limity dorabiania dla wcześniejszych emerytur i rencistów. Górny bezpieczny próg, po przekroczeniu którego ZUS może zawiesić wypłacanie świadczenia, będzie wynosić aż 9802,50 zł.

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Emerytury / Renty

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania