eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFinanse osobisteEmerytury / Renty › Przedłużenie renty socjalnej a wadliwość orzeczenia lekarskiego


2013-10-28 15:34 autor: zaneta1988

3 146 odsłon

Przedłużenie renty socjalnej a wadliwość orzeczenia lekarskiego

Witam:)

mam 25 lat, jestem chora od urodzenia na nowotwór, od 5 lat pobieram rentę socjalną. W międzyczasie skończyłam studia i od 3 miesiecy pracuję jako doradca d/s handlowych. Zarabiam 1600 zł na rękę, z tym, że mam dwie umowy o pracę: umowę o pracę (przy której pracodawca płaci mi najniższą krajową) oraz umowę zlecenia (czyli ta reszta, by dorównać do 1600 zł na rękę).

W zeszłym tygodniu byłam na komisji o przedłużenie renty, lekarz wydłużył mi rentę o kolejne 5 lat, czyli do 2018 roku. Dwa dni później dostałam pismo z ZUS-u o zarzucie wadliwości orzeczenia lekarskiego i że sprawa została skierowana do komisji lekarskiej.

Dzisiaj dzwoniłam do ZUS-u by dowiedzieć się czego dotyczy pismo. Pani, z którą rozmawiałam nie potrafiła mi odpowiedzieć na pytanie, o co chodzi. Kazała tylko czekać na dalsze informacje od nich. Teraz zastanawiam się o co może chodzić. O to że pracuję, czy może lekarze "cudownie mnie uzdrowią"?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Emerytury / Renty

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania