eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPo godzinachEdukacja › Jak obliczyć przychody ze sprzedaży dla poszczególnych lat?


2019-10-23 11:00 autor: konto usunięte

4 390 odsłon

Jak obliczyć przychody ze sprzedaży dla poszczególnych lat?

Chcesz otworzyć sklep z artykułami motoryzacyjnym, w tym celu musisz przeprowadzić remont, który obejmował będzie: montaż 2 okien oraz instalacji elektrycznej, położenie gładzi tynkowej, malowanie, wymianę paneli podłogowych, systemu grzewczo klimatyzacyjnego oraz sanitarnego.

Całość wyniesie 30000 zł. Dodatkowo planujesz zakup regałów, półek, szaf, kasy fiskalnej etc. Za 13000 zł. Załóż iż majątek powstał w wyniku inwestycji będzie podlegał amortyzacji liniowej wg stawki 15%.

Natomiast faktyczny okres użytkowania będzie o około 2 lata dłuższy od okresu jego amortyzacji. Po rozpoczęciu działalności przez pierwsze 3 miesiące będziesz przeprowadzał akcję promocyjne (wydatek rzędu 1500 złotych miesięcznie). Do obsługi sklepu będzie trzeba zatrudnić dwóch pracowników płacąc im 2850 zł brutto na miesiąc. Dodatkowo świadczenia na rzecz pracowników wyniosą 20% płacy brutto pracowników. Czynsz lokalu wyniesie miesięcznie 6500 zł. A inne koszty typu ochrona, księgowość 2200 zł. Średnio marża na produktach będzie wynosić 20%.

Towar, który musisz kupić szacujesz, że wystarczy na co najmniej 39 dni. Spodziewasz się uzyskiwać średnio miesięczne przychody w pierwszym roku działalności na poziomie 60000 zł, które w kolejnych latach będą wzrastały o 9%. Sprzedajesz w całości za gotówkę. W kasie potrzebujesz przynajmniej 2000 zł. Swoim dostawcom będziesz płacił średnio w terminie 8 dni. Masz możliwość pozyskania kredytu bankowego o oprocentowaniu 7,5% w skali roku. Planujesz go sfinansować 50% nakładów inwestycyjnych.

Wypracowany zysk z działalności będziesz będzie powiększał w kolejnych latach kapitał własny. Zakładasz że kredyt będziesz spłacać co miesiąc przez 5 lat w ratach malejących. Okresu karencji kredytu ani odsetek nie przewiduje się. Szacujesz, że średnio twoje koszty stałe przez inflację będą wzrastały o 3,0% . Podatek dochodowy wynosi 19%. Planujesz rozpoczęcie działalności 02.01.2020 r.:

A) Ile wynoszą przychody ze sprzedaży dla poszczególnych lat?
B) Poszczególne pozycje kosztów operacyjnych w układzie rodzajowym dla kolejnych lat prognozy?
C) Wielkość kosztów stałych i kosztów zmiennych poszczególnych lat.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Daniel

  Dodano 2013-05-22 09:22 przez Daniel

  Ewidencja sprzedaży a zapisy w KPiR

  Witam,
  Prowadzę działalność gospodarczą na zasadach ogólnych i jestem czynnym podatnikiem VAT. Sprowadzam towar z USA, w KPiR wpisuje go w 10 kolumnie netto. Jak to jest ze sprzedażą tego produktu? Wpisuję go do ewidencji sprzedaży a do KPiR wpisuję go do kolumny 7 brutto czy netto?

 • konto usunięte

  Dodano 2013-05-08 16:25 przez konto usunięte

  Jak obliczyć przychody?

  Czy może ktoś mi wytłumaczyć, jak mam obliczyć przychody ze sprzedaży produktów, przychody ze sprzedaży usług i przychody ze sprzedaży towarów. Czym one się różnią?
  Czy na każdy z nich jest jakiś inny sposób obliczeń?
  Będę kupować surowy produkt za 3 zł * 200 szt = 600 zł natomiast sprzedam już goto...

 • naryby-88

  Dodano 2012-11-06 22:01 przez naryby-88

  Sprzedaż własności prywatnej w nowo powstałej Działalności Gospodarczej

  Witajcie to mój pierwszy post i przepraszam za ewentualne błędy :) Niedługo zakładam własną działalność gospodarczą bez VAT, ogólnie sprzedaż internetowa, kolekcja, filatelistyka, antyki.
  A ze już od małego coś zbierałem w seksie kolekcjonerskim mam trochę rzeczy na sprzedaż i tu moje pytanie czy  w...

 • talunka

  Dodano 2019-10-21 10:16 przez talunka

  Jakie PKD?

  Witam,chciałabym się dowiedzieć, jaki jest kod PKD dla sprzedaży przez internet ciuchów i obuwia? Chodzi o zakup z hurtowni i później dalsza odsprzedaż.

 • 3nd

  Dodano 2019-10-16 05:21 przez 3nd

  Działalność gospodarcza/sprzedaż suplementów diety i odzywek i ich przechowywanie?

  Witam,
  to ma być bardzo mała działalność gospodarcza. Kapitał zaledwie 30 tys. zł.
  Mam parę pytań:
  1. Czy mogę użyć odświeżonego bardzo czystego praktycznie sterylnego pokoju w swoim mieszkaniu do przechowywania odżywek i suplementów (rodzaj magazynu)? Wymiary pokoju to: szerokość około 3 m, długość...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Źródła finansowania firmy: dywersyfikacja

  Źródła finansowania firmy: dywersyfikacja

  O dywersyfikacji mówi się najczęściej w kontekście różnicowania aktywów wchodzących w skład portfela inwestycyjnego. Odnosi się ją również do rynków zbytu czy odbiorców. Ekspertka Podlaskiego Funduszu Kapitałowego przypomina, że ...

 • Przedsiębiorczość: jak postrzegamy prowadzenie własnego biznesu?

  Przedsiębiorczość: jak postrzegamy prowadzenie własnego biznesu?

  Dążenie do realizacji marzeń i pasji, zniechęcenia do pracy na etacie, czysty przypadek oraz znalezienie rynkowej niszy. To tylko niektóre z powodów, które popychają nas w kierunku poprowadzenia własnego biznesu.

 • Ponowny start w branży transportowej? Niekoniecznie

  Ponowny start w branży transportowej? Niekoniecznie

  6 na 10 właścicieli firm transportowych nie otworzyłoby ponownie biznesu w tej branży. Z kolei w branży budowlanej aż 77 proc. chętnie rozpoczęłoby taką samą działalność raz jeszcze - wynika z badania Keralla Research dla Rejestru ...

 • Kim są solopreneurs?

  Kim są solopreneurs?

  Przedsiębiorczość w dobie gig economy przybiera na sile, a to wszystko za sprawą odchodzenia pracowników z ram tradycyjnego etatu. Coraz większa liczba zatrudnionych deklaruje, że w najbliższej przyszłości będzie rozkręcać własny ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Edukacja

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania