eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaZakładanie działalności › Działalność gospodarcza/sprzedaż suplementów diety i odzywek i ich przechowywanie?


2019-10-16 05:21 autor: 3nd

4 690 odsłon

Działalność gospodarcza/sprzedaż suplementów diety i odzywek i ich przechowywanie?

Witam,

to ma być bardzo mała działalność gospodarcza. Kapitał zaledwie 30 tys. zł.

Mam parę pytań:

1. Czy mogę użyć odświeżonego bardzo czystego praktycznie sterylnego pokoju w swoim mieszkaniu do przechowywania odżywek i suplementów (rodzaj magazynu)? Wymiary pokoju to: szerokość około 3 m, długość około 5 m, wysokość 2,5 m. W tym pokoju nie ma umywalki.

2. Czy mogę w pokoju, w którym byłyby przechowywane suplementy umieścić mały stolik, a na niej kasę fiskalną?

3. Będę chciał sprzedawać tylko przez internet, czyli przez allegro i swoją stronę internetową, ale również z możliwością odbioru osobistego suplementów i jak to ogarnąć, bo nie chcę prowadzić stacjonarnego sklepu, ale po prostu chciałbym, aby klient miał również możliwość odbioru osobistego i zapłaty przy odbiorze odżywek. Czy jest na to jakiś PKD czy opcja oznaczenia w papierologi przy zakładaniu firmy?

4. Rozumiem, że potrzebuje książeczki sanepidowskiej, a działalność muszę zgłosić do najbliższego sanepidu czy gdzieś jeszcze?

5. Jak wyglądają kontrole takich firm, które sprzedają suplementy diety?

6. Czy w mieszkaniu, w którym byłyby magazynowane w pokoju suplementy diety może przebywać pies? Pokój z suplementami byłby zamknięty na klucz.

Przepraszam za dziwne pytania. Pomysł mi się wziął z tego, że ćwiczę na siłowni prawie 4 lata i znam się trochę na suplementach diety i odżywkach. Mam 24 lata i chciałbym końcu ruszyć do pracy, ale ze swoim interesem, bo odczuwam, że życie ucieka mi przed nosem.

Będę wdzieczny za jakąkolwiek odpowiedź/pomoc.

Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Natascha

  Dodano 2015-02-22 23:28 przez Natascha

  PKD do rękodzieła

  Witam, zastanawiam się nad założeniem własnej działalności gospodarczej. Początkowo chcę sprzedawać przez internet rzeczy robione przeze mnie: haftowane obrazki, kartki, rzecz tworzone z papieru metoda quiling, decoupage, szydełkowe, biżuteria. Sprzedaż odbywałaby się przez internet: Allegro i teg...

 • PAulinek93

  Dodano 2021-02-04 13:18 przez PAulinek93

  Jakie kody PKD wybrać - zaopatrzenie/zakupowiec

  Dzień dobry.
  Chciałabym rozpocząć działalność gospodarczą jako kontynuację poprzedniej pracy na etacie. Będę zajmowała się zamówieniami (zaopatrzenie/zakupowiec), czyli pilnowanie stanów magazynowych w dużej hurtowni, praca zdalna. Jakie powinnam wybrać PKD?

 • talunka

  Dodano 2019-10-21 10:16 przez talunka

  Jakie PKD?

  Witam,chciałabym się dowiedzieć, jaki jest kod PKD dla sprzedaży przez internet ciuchów i obuwia? Chodzi o zakup z hurtowni i później dalsza odsprzedaż.

 • andrzejzebra

  Dodano 2019-04-10 14:29 przez andrzejzebra

  PKD - sprzedaż e-book

  Witam,prowadzę działalność gospodarczą i za jakiś czas będę chciał wydać swojego e-booka i sprzedawać go online za pośrednictwem sklepu internetowego. Produkt tylko i wyłącznie w wersji elektronicznej. Docelowi kontrahenci z Polski. O jaki kod PKD powinienem rozszerzyć swoją działalność?

 • Kamila_2018

  Dodano 2018-07-21 11:15 przez Kamila_2018

  Sprzedaż projektów graficznych, ilustracji - forma opodatkowania

  Dzień dobry,chciałabym zacząć sprzedawać swoje gotowe projekty graficzne (wizytówki, ilustracje, plakaty itp.) oraz zdjęcia wykonane przeze mnie. Będą to produkty elektroniczne, które nie będą wykonywane na zlecenie, nie będą to także usługi związane z projektowaniem. W związku z tym mam pytanie, cz...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • "Nowy start", czyli 15 mln zł na pomoc przedsiębiorcom

  "Nowy start", czyli 15 mln zł na pomoc przedsiębiorcom

  Mikro-, mali i średni przedsiębiorcy, którzy ponownie rozpoczęli działalność gospodarczą, mogą się ubiegać o wsparcie unijne w ramach programu "Nowy start". Budżet opiewa na łączną kwotę 15 mln zł i jest finansowany z Programu ...

 • Czy pandemia to dobry czas dla start-upów?

  Czy pandemia to dobry czas dla start-upów?

  Na pierwszy rzut oka lockdown nie jest wymarzonym anturażem w chwili zakładania nowego biznesu. Czy koronawirus faktycznie przekreślił plany młodych przedsiębiorców? I tak, i nie. Tegoroczna statystyka diametralnie nie odbiega od wyników za ...

 • Koszty pracy i biurokracja hamują przedsiębiorczość

  Koszty pracy i biurokracja hamują przedsiębiorczość

  Jakie przeszkody w prowadzeniu działalności gospodarczej są najbardziej znaczące? Z najnowszej edycji corocznego badania Domu Badawczego Maison, realizowanego na zlecenie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, wynika, że obecnie ...

 • Rozpoczęcie działalności gospodarczej na próbę?

  Rozpoczęcie działalności gospodarczej na próbę?

  Umożliwienie próbnego rozpoczęcia działalności gospodarczej – przewiduje złożony w Sejmie poselski projekt zmian w przepisach.

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zakładanie działalności

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania