eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaDotacje › Zakładanie nowej działalności a dofinansowanie


2014-05-11 17:14 autor: konto usunięte

4 033 odsłon

Zakładanie nowej działalności a dofinansowanie

Po raz pierwszy w życiu zakładać będę w przyszłym miesiącu działalność jednoosobową. Mam spore kontakty z klientami indywidualnymi w Szwecji, chcę głównie na ich rynku działać ponieważ firmy jeszcze nie ma, a zlecenia już są.

Zakładam firmę, prawie wszystko już wiem z tym, że sprawdzam czy są jakieś dofinansowania i tak owszem z urzędu pracy, ale że to będzie firma jednoosobowa budowlana i nie są zbytnio zainteresowani. Krótko mówiąc spławiają, bo nie ma pieniędzy, bo to bo tamto. Poza tym ich nie całe 20 tys. i ilość dokumentów, problemów i brak środków to jakaś żenada. Mieszkam w powiecie Starogard Gdański, jest ogromne bezrobocie i dużo krętaczy zapewne, co wyłudzają i znikają z rynku jak powstają.

Moje pytanie: czy mam szanse na dofinansowanie np. w moim wypadku auto czy narzędzia to podstawa. Proszę o pomoc, gdzie i jak ubiegać się o pomoc. Własnych środków nie posiadam, mam podstawowe narzędzia własne auto osobowe. Ważne - mam dużo zleceniodawców w Szwecji, co zapewni mi start, z tym, że będę musiał sam te wszystkie koszty dźwigać.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-05-12 11:10 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Urząd Pracy to jedno miejsce, gdzie możesz otrzymać dofinansowanie i póki jesteś bezrobotny, możesz się o nie starać właśnie tam. Ale są też inne miejsca, gdzie możesz dostać dofinansowanie z Unii. Musisz poszukać sobie w internecie np. Tam są określone warunki, jakie trzeba spełniać, żeby dostać takie dofinansowanie. I zazwyczaj bardzo dużo ludzi się o nie stara. Ale próbować warto.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-05-30 22:05 autor odpowiedzi: Krajowa_Izba_Gospodarcza

  Witamy,

  Co do zasady, przy ubieganiu się o dofinansowanie na prowadzenie działalności gospodarczej należy liczyć się z wieloma formalnościami.

  Na rozwój nowych firm przewidziano środki unijne w Regionalnych Programach. Regionalnymi Programami Operacyjnymi zajmują się Urzędy Marszałkowskie. Zachęcamy do zapoznania się z warunkami i możliwością dostępu do dotacji w Pana regionie. Sugerujemy również zapoznać się z systemami preferencyjnych pożyczek (fundusze pożyczkowe; wsparcie JEREMIE).

  Pozdrawiamy

  Zespół Centrum Pomocy elektronicznego Punktu Kontaktowego

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Podatek dochodowy: działalność gospodarcza w RP a usługi za granicą

  Podatek dochodowy: działalność gospodarcza w RP a usługi za granicą

  Dochód polskiego rezydenta podatkowego z tytułu świadczonych usług w Szwajcarii w ramach działalności gospodarczej prowadzonej w Polsce, podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym na terytorium RP, chyba że w Szwajcarii przedsiębiorca ...

 • Jednoosobowa firma zakładana tylko online? Jest projekt

  Jednoosobowa firma zakładana tylko online? Jest projekt

  W Rządowym Centrum Legislacji pojawił się projekt, według którego jednoosobowe działalności gospodarcze będzie można założyć w CEIDG tylko drogą elektroniczną. Wejście w życie tej zmiany planowane jest na 1 października 2024 roku.

 • Czy pandemia to dobry czas dla start-upów?

  Czy pandemia to dobry czas dla start-upów?

  Na pierwszy rzut oka lockdown nie jest wymarzonym anturażem w chwili zakładania nowego biznesu. Czy koronawirus faktycznie przekreślił plany młodych przedsiębiorców? I tak, i nie. Tegoroczna statystyka diametralnie nie odbiega od wyników za ...

 • Źródła finansowania początkującej firmy

  Źródła finansowania początkującej firmy

  Finansowanie raczkującego biznesu to problem, który spędza sen z powiek wielu początkującym przedsiębiorcom. Tax Care przedstawia osiem sposobów dla start-upów na uzyskanie finansowego wsparcia. Dotacje i preferencyjne pożyczki unijne ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Dotacje

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania