eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaDotacje › Dotacja na rozpoczęcie własnej działalności a otworzenie jej w innym województwie


2013-07-24 20:53 autor: konto usunięte

5 379 odsłon

Dotacja na rozpoczęcie własnej działalności a otworzenie jej w innym województwie

Witam serdecznie,

Przymierzam się do otworzenia własnej firmy, chciałabym skorzystać z dotacji z UP, jednak mam pewne wątpliwości. Jestem zameldowana w woj. kujawsko-pomorskim i tam też jestem zarejestrowana jako bezrobotna. Od jakiegoś czasu przebywam w województwie dolnośląskim, ale nie jestem tutaj ani zameldowana, ani zarejestrowana jako bezrobotna.

Chciałabym otworzyć firmę tutaj, na Dolnym Śląsku, jednak nie wiem czy to możliwe. Aktualnie nie mam możliwości zameldowania się tutaj, więc nie mogę się zarejestrować w UP. Czy można dostać dotację i otworzyć firmę w innym województwie? Jeśli nie, to czy można to jakoś obejść, np. siedziba firmy w kujawsko-pomorskim, a docelowo firma będzie działać na Dolnym Śląsku?

Z góry dziękuję za pomoc,

Justyna

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • konto usunięte

  Dodano 2014-05-11 17:14 przez konto usunięte

  Zakładanie nowej działalności a dofinansowanie

  Po raz pierwszy w życiu zakładać będę w przyszłym miesiącu działalność jednoosobową. Mam spore kontakty z klientami indywidualnymi w Szwecji, chcę głównie na ich rynku działać ponieważ firmy jeszcze nie ma, a zlecenia już są.
  Zakładam firmę, prawie wszystko już wiem z tym, że sprawdzam czy są jakieś...

 • halcia4

  Dodano 2014-02-01 19:59 przez halcia4

  Dotacja na otwarcie działalności i likwidacja firmy a możliwość otrzymania dotacji na kolejną firmę

  Otrzymałam dotację na otwarcie działalności - to ok. 18000 zł na zakup sprzętu. Jak ją teraz zlikwiduję, czy za rok będę mogła ubiegać się o dotację na założenie nowej działalności?

 • konto usunięte

  Dodano 2013-12-17 10:39 przez konto usunięte

  Czy mogę zmienić miejsce działalności?

  Witam!
  dostałam dofinansowanie z UP na rozpoczęcie działalności gospodarczej - mobilne usługi kosmetyczne, ale we wniosku który wypełniłam w UP wpisałam w rubryce adres prowadzenia planowanej działalności w ten sposób: ul. Kowalska, nr działki 331/2 - jest to mój adres zamieszkania bez nadanego nr d...

 • aleksandraaa.g

  Dodano 2013-12-11 17:45 przez aleksandraaa.g

  Dofinansowanie jednoosobowej działalności a problem z żyrantem

  Zamierzam założyć jednoosobową działalność gospodarczą dofinansowaną z Funduszu Pracy (Urzędu Pracy). Problem polega na tym, że wśród wszystkich wymogów UP, co do tego, kto może być żyrantem jest zapis, że osoba taka nie może mieć kredytu wyższego niż (aktualnie) 13600 zł.
  Jedna z osób, która mogłab...

 • konto usunięte

  Dodano 2013-12-16 16:00 przez konto usunięte

  Nietypowe miejsce działalności gospodarczej

  Witam!
  Planuję założyć działalność usługową, w związku z tym mam pytanie. Opiszę swój problem od początku. Mój adres zameldowania jest inny niż adres zamieszkania, mieszkam w domu jednorodzinnym, który wraz z mężem budujemy od kilku lat. Dom ten nie posiada jeszcze odbioru ani nr domu.
  Czy mogę zało...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Dotacje

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania