eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiVAT › Faktura wystawiana przez podwykonawcę


2013-08-30 18:10 autor: Agulinka001

4 902 odsłon

Faktura wystawiana przez podwykonawcę

Witam,

Bardzo proszę o instrukcję, jak należy wystawić fakturę w przypadku, gdy firma polska jest podwykonawcą innej firmy polskiej i świadczy usługi budowlane na terenie Niemiec na rzecz firmy niemieckiej?

Przede wszystkim chodzi mi o to czy może zastosować stawkę NPO i czy podlega rejestracji na terenie Niemiec? Mam na myśli fakturę wystawianą na rzecz firmy polskiej - głównego wykonawcy.

Bardzo serdecznie proszę o rady.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-09-03 06:50 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Usługa ta nie może być opodatkowana w Polsce, jako że nieruchomość znajduje się w Niemczech (nie ma tu znaczenia, czy będzie ona wystawiona na polskiego głównego wykonawcę, czy firmę niemiecką). Zatem zastosowanie do niej stawki NPO jest prawidłowe. Niemniej w Niemczech ktoś ten podatek od wykonanych przez podwykonawcę usług będzie musiał rozliczyć.

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących. Doradca podatkowy, nr wpisu 12444

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Porady Podatki

MENU
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.