eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPodatkiVAT › Jak rozliczyć VAT w sytuacji nabycia towaru od belgijskiego podatnika w celu sprzedaży poza UE?


2013-08-23 15:42 autor: Rex

3 330 odsłon

Jak rozliczyć VAT w sytuacji nabycia towaru od belgijskiego podatnika w celu sprzedaży poza UE?

Jak rozliczyć VAT w następującej sytuacji: polski podatnik nabył towar od belgijskiego podatnika i dokonał sprzedaży tego towaru firmie z Białorusi. Towar został przetransportowany z Belgii do klienta na Białorusi.

Organizacją transportu i sprawami związanymi z odprawą celną (zapłata cła) zajął się belgijski kontrahent.

Jak rozliczyć VAT, czy fakturę od belgijskiego podatnika uznajemy za WNT? Co z VAT-em w przypadku faktury dla białoruskiego klienta?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Rex

  Dodano 2014-12-16 22:40 przez Rex

  Jak skorygować WNT?

  W październiku otrzymaliśmy od belgijskiego kontrahenta fakturę za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów. W listopadzie otrzymaliśmy fakturę korygującą, która w całości anuluje fakturę pierwotną do zera oraz nową fakturę dotyczącą październikowej dostawy towarów tylko na większą kwotę.
  Jak to rozliczy...

 • Rex

  Dodano 2013-08-23 15:29 przez Rex

  WNT czy import towarów?

  Jak rozliczyć VAT w sytuacji, gdy polski podatnik z NIP UE nabył towar, który przyleciał z USA do Polski, za który dostał fakturę od francuskiego podatnika? Na fakturze jest informacja, że towar przyleciał z USA do Polski. Odprawą celną (zapłacił cło) i transportem zajął się francuski podatnik. Czy ...

 • Falisty2

  Dodano 2013-09-22 19:37 przez Falisty2

  Rozliczenie środka trwałego nabytego na fakturę wewnątrzunijną

  Witam,
  proszę o informację jak rozliczyć podatek VAT w ramach deklaracji VAT-7 w przypadku nabycia środka trwałego na fakturę wewnątrzunijną (netto).
  Dziękuję.

 • konto usunięte

  Dodano 2014-06-06 21:07 przez konto usunięte

  VAT w UE

  Mam działalność gospodarczą i zamierzam zakupić z Angli pendrivy, które będę dalej sprzedawała. Co z VAT? Firma, od której kupuje dała mi taką informację:
   
  "Proszę pamiętać, że nasza firma ma siedzibę w Wielkiej Brytanii, stąd wystawiamy faktury z 0% VAT. Jedynym warunkiem jest rejestracja firmy w ...

 • opal

  Dodano 2013-12-16 10:56 przez opal

  Jak rozliczyć WNT? Tworzywa sztuczne i odpady

  Sprowadzam z Niemiecodpady sztuczne i granulat odpady. Czy ma tu zastosowanie odwrotne obciążenie czy VAT naliczony i należny?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania