eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiVAT › Dostawa wyrobu a odwrotne obciążenie


2018-02-13 11:21 autor: z.banasik

316 odsłon

Dostawa wyrobu a odwrotne obciążenie

Firma jest głównym wykonawcą ocieplenia budynku wraz z wykonaniem i instalacją zadaszeń nad balkonami. Wykonanie zadaszeń zleca innej firmie. Firma ta wykonuje zadaszenia z własnych materiałów i sprzedaje głównemu wykonawcy ocieplenia budynku jako wyrób gotowy.

Firma wykonująca zadaszenia opodatkowała wykonanie zadaszeń stawką VAT 23%. Pytanie, czy firma prawidłowo zastosowała stawkę VAT 23%? Zadaszenia instaluje główny wykonawca.

Pytanie zaktualizowano 2018-02-13 11:25

Głowny wykonawca złożył firmie wykonującej zadaszenia zlecenie na wykonanie zadaszń. Obie firmy są płatnikami vat.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • pepe

    Dodano 2016-03-13 23:55 przez pepe

    VAT-23 przy używanym ciągniku

    Witam, rolnik zarejestrowany jako czynny podatnik VAT-UE zakupił w Niemczech używany ciągnik rolniczy na fakturę ze stawką 0%. Czy jest zobowiązany do zapłaty podatku i złożenia informacji VAT-23?

  • skretka

    Dodano 2014-08-17 14:45 przez skretka

    Sprzedaż stali do UE, a odwrotne obciążenie

    Jaką zastosować stawkę VAT przy sprzedaży stali do krajów UE? Stal objęta jest załącznikiem nr 11 ustawy o VAT, gdzie zastosowanie ma odwrotne obciążenie.
    Czy dla firm z krajów UE np. Rumunia, którzy są czynnymi podatnikami VAT, mogę również zastosować "reverse charge"? Czy musi to być stawka 0%?

  • anuszek1

    Dodano 2013-11-20 12:00 przez anuszek1

    Jaki dokument wystawiam, by doliczyć VAT do zakupu stali?

    Witam,
    jestem podatnikiem VAT. Kupiłam od kontrahenta materiały, w tym ze stali.
    Otrzymałam jedną fakturę, na której, oprócz innych zakupów, była wyszczególniona pozycja odnośnie zakupu materiału ze stali ze stawką VAT np. (nie podlega).
    Wiem, że od 1.10.2013 r. muszę odprowadzić do US podatek VAT n...

  • Majczell

    Dodano 7 dni temu, 15:26 przez Majczell

    Prawo do odliczania VAT-u w przypadku sprzedaży z odwrotnym obciążeniem

    Witam,szukając w internecie odpowiedzi na moje pytanie trafiałem na tematy dotyczące odliczania VAT-u z zakupów objętych odwrotnym obciążeniem, a nie o to mi chodzi.Prowadzę działalność (programowanie), jestem płatnikiem VAT. Mam podpisany kontrakt z firmą z zagranicy (UE) i wystawiam im raz w miesi...

  • sposób

    Dodano 2018-07-30 12:37 przez sposób

    Rozliczenie odwrotnego obciążenia

    Prowadzę działalność gospodarczą i jestem czynnym podatnikiem podatku VAT. Kupiłem złom stalowy samochodowy od osoby zwolnionej podmiotowo z podatku o towarów i usług na podstawie art. 113 ust.1. Jak powinienem rozliczyć zakup tego złomu w związku z podatkiem VAT (odwrotne obciążenie)?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Sznurek rolniczy z 8% stawką VAT

    Sznurek rolniczy z 8% stawką VAT

    Minister Finansów w dniu 29.12.2017 r. wydał interpretację ogólną nr PT1.8101.6.2017 w zakresie określenia właściwej stawki VAT dla sprzedaży sznurka rolniczego wykorzystywanego w celach rolniczych oraz nierolniczych.

  • Gmina nie zapłaci VAT od opłat za dworzec autobusowy

    Gmina nie zapłaci VAT od opłat za dworzec autobusowy

    Pobieranie przez gminę opłat w postaci daniny publicznej za korzystanie przez firmy z przystanków komunikacyjnych nie jest opodatkowane VAT. Powyższe działanie jest bowiem przejawem wykonywania władztwa publicznego, zaś organ pobierający ...

  • Utrata prawa do zwolnienia w VAT w trakcie roku

    Utrata prawa do zwolnienia w VAT w trakcie roku

    Za przedsiębiorcami już połowa roku. Ci, którzy korzystają ze zwolnienia w VAT, powinni zacząć uważniej monitorować wartość sprzedaży. Przekroczenie 150 000 zł spowoduje u nich utratę prawa do zwolnienia, a co za tym idzie, zrodzi ...

  • Kiedy powrót do zwolnienia podmiotowego z VAT?

    Kiedy powrót do zwolnienia podmiotowego z VAT?

    Większość drobnych przedsiębiorców może skorzystać z tzw. zwolnienia podmiotowego i nie rozliczać podatku VAT. Zwolnienie to można przy tym utracić, jeżeli sprzedaż przekroczy określony ustawy limit, bądź można z niego zrezygnować ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.