eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPodatkiVAT › VAT-23 przy używanym ciągniku


2016-03-13 23:55 autor: pepe

10 074 odsłon

VAT-23 przy używanym ciągniku

Witam,

rolnik zarejestrowany jako czynny podatnik VAT-UE zakupił w Niemczech używany ciągnik rolniczy na fakturę ze stawką 0%. Czy jest zobowiązany do zapłaty podatku i złożenia informacji VAT-23?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Gość

    Dodano 2014-04-09 23:48 przez Gość

    Stawka VAT na transport marchwi ciągnikiem rolniczym

    Jaką należy naliczyć stawkę VATna usługę transportu marchwi ciągnikiem rolniczym z przyczepą u rolnika VAT-owca? Czy jest różnica w stawce VAT, gdy przewiozę marchew w celu zmagazynowania lub gdy przetransportuję ją z jednego pola na inne? Jak nazwać taką usługę aby była ze stawką 8%?

  • konto usunięte

    Dodano 2015-01-19 14:34 przez konto usunięte

    VAT od używanych ciągników

    Chcę kupić używany ciągnik rolniczy, jestem rolnikiem ryczałtowym. Widzę ogłoszenia np. za 100000 zł netto, więc muszę zapłacić 123000 handlarzowi? Czy mogę być zwolniony z zapłacenia tego podatku VAT i kupić w cenie netto?

  • alvaroalvaro78

    Dodano 2014-11-26 19:06 przez alvaroalvaro78

    Rolnik na VAT a sprzedaż maszyny

    Jestem płatnikiem podatku VAT na zasadach ogólnych. Rok temu kupiłem ciągnik od rolnika również będącego VAT-owcem, przy czym ciągnik on jako pierwszy właściciel kupił jeszcze nie będąc VAT-owcem. Z racji tego sprzedał mi go na umowę kupna-sprzedaży (moja księgowa twierdziła, że powinien wystawić VA...

  • john deere

    Dodano 2015-02-11 00:31 przez john deere

    Rolnik VAT-owiec a zakup maszyny ze stawką zwolnioną

    Witam,proszę mi odpowiedzieć na pytanie: jestem od roku rolnikiem VAT-owcem. Kupiłem przyczepę do remontu z VAT-tem zwolnionym. Czy muszę wykazać ją w VAT-7 jako środek trwały VAT zero, czy nie i czy muszę zapłacić PCC?

  • Piotr812

    Dodano 2013-10-23 10:36 przez Piotr812

    Czy można wystawić fakturę ze stawką zwolnioną przy sprzedaży ciągnika rolniczego?

    Rolnik na VAT zakupił ciągnik rolniczy przed przejściem na VAT w 2010 roku (otrzymał fakturę VAT). W 2012 r. rolnik przeszedł na VAT. W sierpniu sprzedał ciągnik rolniczy ze stawka zw. Wystawił fakturę i opisał, że korzysta ze zwolnienia z podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2. Czy postępowanie ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Sznurek rolniczy z 8% stawką VAT

    Sznurek rolniczy z 8% stawką VAT

    Minister Finansów w dniu 29.12.2017 r. wydał interpretację ogólną nr PT1.8101.6.2017 w zakresie określenia właściwej stawki VAT dla sprzedaży sznurka rolniczego wykorzystywanego w celach rolniczych oraz nierolniczych.

  • Fiskus nie uznaje dokumentów by ściągnąć VAT

    Fiskus nie uznaje dokumentów by ściągnąć VAT

    W eksporcie towarów przedsiębiorcy mogą stosować 0% stawkę VAT. Warunkiem jest posiadanie dokumentu potwierdzającego wywóz towaru poza terytorium UE. Jedna z polskich firm, prócz faktury, chciała przedłożyć CMR, konosament, dokumenty ...

  • Przedsiębiorca ma prawo tak wybierać transakcje, aby zapłacić jak najniższy podatek

    Przedsiębiorca ma prawo tak wybierać transakcje, aby zapłacić jak najniższy podatek

    Jeśli podatnikowi przysługuje wybór pomiędzy dwiema czynnościami, to nie ma on obowiązku wyboru tej, z którą wiąże się obowiązek zapłaty najwyższej kwoty VAT. Przeciwnie, ma prawo wybrać taką strukturę swojej działalności, dzięki ...

  • WDT realizowana przez przewoźnika a stawka VAT

    WDT realizowana przez przewoźnika a stawka VAT

    Niemiecka spółka zamówiła u polskiego dystrybutora rury pcv w różnych rozmiarach oraz pasujące do nich kształtki kanalizacyjne. Dostawca zlecił transport przewoźnikowi, a następnie wystawił fakturę, w treści której wykazał ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania