eGospodarka.pl

Twoje ustawienia

Porady

Kategorie

EKSPERCI

Pytania i odpowiedzi

Byłam zatrudniona na umowę na okres próbny od 02.11.2012 do 04.12.2012, czyli przez 32 dni. Czy po okresie wypowiedzenia takiej umowy mogę iść na L4?

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2012-12-05 10:16 autor odpowiedzi: Kancelaria Radcy Prawnego Stanisław Wylag

  Szanowna Pani,

  jeżli stosunek pracy ustal w po dniu 4 grudnia 2012 roku, wówczas nie ma Pani możliwości skorzystania z L4. Natomiast jeżeli, pracodawca przedłuzył Pani umowe po dniu 4 grudnia 2012 roku wówczas oczywiście ma Pani możliwość skorzystania z L4, celem zwolnienia od pracy na wypadek choroby.

  z wyrazami szacunku,

  mgr Anna Wylag

  prawnik

  Kancelaria Radcy Prawnego Stanisława Wylag 

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj

 • 2012-12-28 22:01 autor odpowiedzi: Ulina

  Witam.

  Mam w Firmie pracownika zatrudnionego na umowę na okres próbny 3-miesiące, chcę z nim przedłużyc umowę na czas określony, czy muszę mu wystawi śwaidectwo pracy i zawrze umowę na cza określony?

  Jeszcze jedno pytanie, czy po każdej z umów na czas określony muszę wystawi swaidectwo pracy - gdyż spotkałam się z różnymi komentarzami. nawet pracownik PIP-u poinformował mnie że nie wystawiam świadectwa pracy , mimo że były zawarte 2 umowy na czas określony a trzecia umowa jest na czas nieokreślony - gdyz nie ma kwestii spronej pomiędzy pracodawcą a pracownikiem, no chyba że pracownik sam poprosi o świadectwo za okres na czas określony.

  Pozdrawiam

  Monika

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

PODOBNE PYTANIA

O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.

 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.