eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Czy mogę iść na L4?


2012-12-04 22:10 autor: elcia 02

2 930 odsłon

Czy mogę iść na L4?

Byłam zatrudniona na umowę na okres próbny od 02.11.2012 do 04.12.2012, czyli przez 32 dni. Czy po okresie wypowiedzenia takiej umowy mogę iść na L4?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2012-12-05 10:16 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Szanowna Pani,

  jeżli stosunek pracy ustal w po dniu 4 grudnia 2012 roku, wówczas nie ma Pani możliwości skorzystania z L4. Natomiast jeżeli, pracodawca przedłuzył Pani umowe po dniu 4 grudnia 2012 roku wówczas oczywiście ma Pani możliwość skorzystania z L4, celem zwolnienia od pracy na wypadek choroby.

  z wyrazami szacunku,

  mgr Anna Wylag

  prawnik

  Kancelaria Radcy Prawnego Stanisława Wylag 

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2012-12-28 22:01 autor odpowiedzi: Ulina

  Witam.

  Mam w Firmie pracownika zatrudnionego na umowę na okres próbny 3-miesiące, chcę z nim przedłużyc umowę na czas określony, czy muszę mu wystawi śwaidectwo pracy i zawrze umowę na cza określony?

  Jeszcze jedno pytanie, czy po każdej z umów na czas określony muszę wystawi swaidectwo pracy - gdyż spotkałam się z różnymi komentarzami. nawet pracownik PIP-u poinformował mnie że nie wystawiam świadectwa pracy , mimo że były zawarte 2 umowy na czas określony a trzecia umowa jest na czas nieokreślony - gdyz nie ma kwestii spronej pomiędzy pracodawcą a pracownikiem, no chyba że pracownik sam poprosi o świadectwo za okres na czas określony.

  Pozdrawiam

  Monika

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Porady Praca

MENU
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.