eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Wzór wypowiedzenia umowy na czas określony, z dwutygodniowym okresem wypowiedzenia


2012-11-04 16:43 autor: q3tr

26 681 odsłon

Wzór wypowiedzenia umowy na czas określony, z dwutygodniowym okresem wypowiedzenia

Witam. Pracuję na produkcji dwa lata, mam umowę na czas określony (pięć lat). Umowa kończy mi się w 2017 r. natomiast chciałbym ją zakończyć wcześniej.

Moje pytania są następujące:

1. Czy mogę złożyć taki wzór: www.hrc.pl/index.php?dzid=88&did=278 swojemu przełożonemu?

2. Czy pierwsze powinienem poinformować przełożonego o fakcie a następnie złożyć wypowiedzenie?

3. Czy przełożony może nie podpisać wypowiedzenia?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2012-11-05 12:16 autor odpowiedzi: Zielona_Linia

  Witam!

  1. Wzór jest dobry.

  2. Może Pan po prostu złożyć wypowiedzenie, oczywiście może Pan wcześniej poinformować pracodawcę o swoim zamiarze. Samo oświadczenie o wypowiedzeniu umowy o pracę powinno mieć formę pisemną.

  3. Jeśli obowiązuje Pana okres wypowiedzenia (w przypadku umowy zawartej na czas określony dłuższy niż 6 miesięcy strony mogą dopuścić jej rozwiązanie za 2-tygodniowym wypowiedzeniem), złożenie wypowiedzenia będzie skuteczne. Wypowiedzenie umowy o pracę jest jednostronnym oświadczeniem woli. Odmowa przyjęcia przez pracodawcę oświadczenia woli pracownika nie uniemożliwia zatem rozwiązania stosunku pracy.

  Pozdrawiam serdecznie!

  ZOSTAŃ EKSPERTEM

  Zielona Linia udziela informacji na temat wsparcia oferowanego przez urzędy pracy, a także zagadnień z zakresu Kodeksu pracy. Zapraszamy tel. 19524

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Dodano 2012-11-24 11:20 przez barbi74

  Kiedy mogę złożyć wymówienie?

  Witam. Chcę złożyć wypowiedzenie z pracy w poniedziałek 26.11. Umowę mam na czas określony z 2-tygodniowym okresem wypowiedzenia. Czy mogę się zwolnić w ten poniedziałek? Mam jeszcze takie pytanie jeśli pójdę do pracy w poniedziałek, to czy mogę pod koniec zmiany dostarczyć szefowi wypowiedzenie od ...

  kategoria: Umowy

 • Dodano 2012-08-31 13:46 przez konto usunięte

  Rozwiązanie umowy o pracę na czas określony

  Umowa zawarta na czas określony - pracodawca wypowiada za dwutygodniowym okresem wypowiedzenia  z powodu likwidacji stanowiska mojego pracy. Czy mogę  podpisać z pracodawcą porozumienie o skrócenie okresu wypowiedzenia  A W ŚWIADECTWIE  PRACY BĘDZIE  ROZWIĄZANIE  UMOWY ZA WYPOWIEDZENIEM  PRZEZ PRACO...

  kategoria: Umowy

 • Dodano 2012-08-14 11:45 przez Mag8dalena8

  Zerwanie umowy o pracę na czas określony

  Zawarłam z pracodawcą umowę o pracę na czas określony od 4 czerwca do 30 października, teraz chce zerwać tą umowę 1 września pracodawca, czy należy mi się wypowiedzenie?  I jak długie? Umowa była zawarta na niecałe 5 miesięcy z czego przepracowałam tylko 3 miesiące.

  kategoria: Umowy

 • Dodano 2012-11-25 17:54 przez barbi74

  Wypowiedzenie umowy przez pracownika

  Witam. Mam takie pytanie - jaką datę powinno się wpisać, kiedy nastąpi koniec okresu 2 tygodni wypowiedzenia, jeśli wypowiedzenie złożę w poniedziałek czyli jutro? z góry dziękuję za odpowiedź.

  kategoria: Umowy

 • Dodano 2012-11-14 18:42 przez boska

  Chcę zerwać umowę o pracę - jaki czas wypowiedzenia mnie obowiązuje?

  Pracuję na 3/4 etatu, chcę złożyć wypowiedzenie. Jaki czas wypowiedzenia mnie obowiązuje, bo nie jestem pewna czy są to dwa tygodnie czy trzy dni? Umowę mam na czas określony.

  kategoria: Umowy

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Porady Praca

MENU
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.