eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron, a urlop


2012-05-30 23:19 autor: pracownik1999

7 217 odsłon

Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron, a urlop

Witam,

Jestem zatrudniony na 1/2 etatu. Od 1 maja do 31 lipca 2011r. odbyłem okres próbny, następnie podpisałem umowę na czas określony od 1 sierpnia 2011r. do 31 lipca 2012r. Chciałabym zrezygnować z pracy przed końcem umowy tzn. 15 lipca 2012r. Od 02.07-15.07.2012r. mam urlop wypoczynkowy, ewentualny okres wypowiedzenia chciałbym wykorzystać na właśnie ten urlop. Chciałbym, aby odbyło się to za porozumieniem stron, czy w takim razie powinienem dać pracodawcy porozumienie o rozwiązaniu o pracę przed urlopem? A jeśli się nie zgodzi powinienem wówczas wybrać wypowiedzenie umowy o pracę gdzie okres wypowiedzenia wynosi dwa tygodnie, sądzę, więc że najlepszym sposobem będzie uswiadomienie pracodawcy przed moim 2 tygodniowym urlopem.

Moje kolejne pytanie brzmi czy otrzymam jakieś wynagrodzenie za miesiąc lipec 2012r.?

I jak będzie wyglądała sprawa z moim urlopem ponieważ zostaną mi jeszcze 4 dni do wykorzystania.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź,

Łukasz

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2012-06-06 14:06 autor odpowiedzi: Consuldimo.com

    Witam,

    w przypadku rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron, powinien zwrócić się Pan z taką prośbą do pracodawcy. W porozumieniu określić z jaką datą rozwiązujecie stosunek pracy. Pracodawca nie ma obowiązku akceptacji takiego wniosku. Czy ma Pan w umowie przewidzianą możliwość wypowiedzenia? Tylko w takim wypadku umowy na czas określony mogą być wypowiedziane. Zakładamy, że tak i ma pan 2-tygodniowy okres. Należy pamiętać, iż okres wypowiedzenia kończy się zawsze w sobotę, tzn. aby rozwiązac stosunek pracy na 14 lipca musiałby pan złożyć wypowiedzenie najpóźniej 29 czerwca 2012. Wraz z nim wniosek urlopowy na ten okres 2 tygodni. Jeżeli urlop nie zostanie przydzielony otrzyma pan ekwiwalent za urlop. Co do tych pozostałych 4 dni mają zastosowanie te same zasady- ekwiwalent. Będąc w trakcie okresu wypowiedzenia pozostaje pan w stosunku pracy, więc za ten okres wynagrodzenie przysługuje.

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Porady Praca

MENU
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.