eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Umowa zlecenie - formalności


18 dni temu, 21:37 autor: Xevelina

458 odsłon

Umowa zlecenie - formalności

W jakim czasie pracodawca musi dać umowę zlecenie lub umowę o pracę? Czy przy umowie zlecenie obowiązuje okres wypowiedzenia? Czy nie mając podpisanej umowy obowiązuje wypowiedzenie?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 17 dni temu, 08:29 autor odpowiedzi: Adam Sroga - Radca prawny

    1 egzemplarz umowy powiniene Pan otrzymać od razu po jej podpisaniu.

    Umowa zlecenia nie musi być zawarta w formie pisemnej. Może być też w każdym czasie wypowiedziana.

    Umowa o pracę powinna być zawarta na piśmie. Brak formy pisemnej nie oznacza jednak, że umowa nie została zawarta. W razie niezachowania formy pisemnej, pracodawca powinien potwierdzić pracownikowi, na piśmie, przed dopuszczeniem pracownika do pracy, główne ustalenia umowy.

    Okres wypowiedzenia obowiązuje zgodnie z przepisami Kodeksu pracy.

    adam-sroga@wp.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • konto usunięte

    Dodano 2014-03-06 00:12 przez konto usunięte

    Kiedy należy mi się urlop na żądanie?

    Mam przepracowane w firmie, w której pracuję 7 miesięcy, 3 na umowę zlecenie, a 4 na umowę o pracę. Czy należy mi się urlop na żadanie?

  • nati7

    Dodano 2014-06-12 23:29 przez nati7

    Czy na wypowiedzeniu można podjąć pracę?

    Witam,
    chciałam się dowiedzieć czy na wypowiedzeniu, które trwa 3 miesiące mogę podjąć pracę tak żeby nie stracić odprawy jaka mi się należy oraz ten okres wypowiedzenia?
    Jeżeli tak, to czy może to być praca na umowę o pracę czy musi to być umowa zlecenie?

  • biedronka

    Dodano 2013-12-13 16:35 przez biedronka

    Forma umowy o pracę a prawo do chorobowego i macierzyńskiego

    Witam,
    chcę się dowiedzieć czy osobie zatrudnionej na umowę zlecenia lub umowę o dzieło przysługują takie same prawa, świadczenia jak osobie psiadającej umowę o pracę? W szczególności interesuje mnie kwestia chorobowego i macierzyńskiego. Czy są one płatne, czy nie? Jeżeli tak, to czy jest jakiś okr...

  • hawier

    Dodano 2016-08-31 17:42 przez hawier

    Wypowiedzenie umowy na czas określony a zmiany w kodeksie pracy

    Mam umowę na czas określony zawartą w 2015 roku. W umowie jest zapis, że na mocy art. 33 KP strony zgodnie postanawiają o dopuszczalności wypowiedzenia niniejszej umowy za 2-tygodniowym okresem wypowiedzenia.Czy po zmianie przepisów kodeksu pracy, z tego roku, ten zapis jest aktualny i czy mogę z ni...

  • Kinga36

    Dodano 2016-09-07 12:11 przez Kinga36

    Czy pracodawca ma prawo do 6-miesięcznego wypowiedzenia?

    Dowiedziałam się niedawno od kierowniczki że, jak bym chciała dać wypowiedzenie to obowiązuje mnie 6-miesięczne wypowiedzenie umowy o pracę.Czy taki długi okres wypowiedzenia o pracę jest zgodny z prawem pracy?Proszę, pomóżcie mi :)

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.