eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Świadczenie przedemerytalne. Czy wliczają się lata nieskładkowe?


16 dni temu, 19:49 autor: 11iwona

444 odsłon

Świadczenie przedemerytalne. Czy wliczają się lata nieskładkowe?

Witam!

mam zamiar rozwiązać umowę o pracę zgodnie z art. 55 Kodeksu Pracy. Jako powód podaje niedotrzymywanie obowiązków wobec pracowników przez pracodawcę. Chciałabym dowiedzieć się czy w takim przypadku przysługiwało by mi świadczenie przedemerytalne, dodam że we wrześniu będę miała 54 lata i 36 lat pracy, 3 lata szkoły przyzakładowej.

Jeszcze interesuje mnie, czy do świadczenia przedemerytalnego wliczane są lata nieskładkowe tj. urlop wychowawczy, macierzyński i zwolnienia chorobowe?

Bardzo proszę o odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • alis

    Dodano 2015-06-10 16:26 przez alis

    Czy przysługuje mi świadczenie przedemerytalne?

    Mam 55 lat ukończone w kwietniu, 33 lata i 9 miesięcy stażu pracy. Z dniem 30 czerwca  2015 zostanie rozwiązana umowa o pracę zgodnie z ustawą z dnia 13.03.2003 o szczególnych zasadach rozwiązywania stosunków pracy.Jestem zatrudniona w zakładzie od 1980 r. wg kapitału początkowego na dzień 01.01.199...

  • zofia

    Dodano 2013-10-07 12:14 przez zofia

    Świadczenie przedemerytalne a staż pracy

    W marcu 2014 r. skończę 55 lat. Pracę rozpoczęłam w październiku 1978 r., która trwa nadal, ale: w okresie 1 lipca 2012 do 30 czerwca 2013 r. z przyczyn rodzinnych (nigdzie nie pracowałam) - przebywałam na urlopie bezpłatnym.
    Obecnie mój zakład pracy ma trudności finansowe i mają być zwolnienia. Czy...

  • green578

    Dodano 2015-01-22 17:33 przez green578

    Czy przysługuje mi świadczenie przedemerytalne?

    Zakład pracy rozwiązał ze mną umowę na czas nieokreślony bez wypowiedzenia, bez winy pracownika w trybie art. 30 pkt 3 KP, w związku z art. 53 par. 1, pkt 1. Czy przysługuje mi świadczenie przedemerytalne? Mam ukończne 57 lat i 35 lat pracy.

  • espumisan

    Dodano 2016-11-10 21:17 przez espumisan

    Czy mam prawo do świadczenia przedemerytalnego?

    Urodziłem się w 1961 roku. Mam 35 lat pracy (okresy składkowe i nieskładkowe - 6 miesiecy bezrobocia). Pracodawca likwiduje z przyczyn ekonomicznych moje stanowisko pracy. Czy pracę od 16. roku życia w gospodarstwie rolnym moich rodziców do momentu podjęcia pracy (1981 r.) mogę zaliczyć do świadczen...

  • pioren1

    Dodano 2015-07-15 11:54 przez pioren1

    Świadczenie przedemerytalne po 60. roku życia

    Mam udokumentowane 32 lata pracy. Jestem w wieku 58 lat i obecnie przebywam na rocznym zasiłku dla bezrobotnych. Umowa o pracę została rozwiązana z przyczyn pracodawcy, likwidacja stanowiska prac. Czy po osiągnięciu 60. roku życia nabędę praw do zasiłku przedemerytalnego?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Aktywność zawodowa w Polsce krótsza niż w UE

    Aktywność zawodowa w Polsce krótsza niż w UE

    Ile lat pracujemy w ciągu całego swojego życia? Według danych Eurostatu, wskaźnik oczekiwanej długości trwania aktywności zawodowej wynosi w Polsce 32,2 lat. Oznacza to, że pracujemy mniej o prawie trzy lata niż nasi koledzy z Unii ...

  • Zwolnienie dyscyplinarne a prywatność pracownika

    Zwolnienie dyscyplinarne a prywatność pracownika

    Czy pracownik może załatwiać swoje prywatne sprawy w czasie pracy, a jeśli tak to czy taka prywata ma swoje granice? W ostatnim czasie głośnym echem odbił się wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej dotyczący dyscyplinarnego ...

  • Wypowiedzenie umowy o pracę: powody muszą być prawdziwe

    Wypowiedzenie umowy o pracę: powody muszą być prawdziwe

    Wypowiedzenie umowy o pracę to najczęściej stosowany tryb rozwiązania stosunku pracy. Pracodawcy, którzy planują rozstać się za wypowiedzeniem z pracownikiem zatrudnionym na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony, muszą pamiętać o ...

  • Czy praca za granicą ma wpływ na staż pracy w Polsce?

    Czy praca za granicą ma wpływ na staż pracy w Polsce?

    Czy po powrocie z zagranicy polski pracodawca zaliczy zatrudnienie za granicą do stażu pracy, od którego zależy wymiar urlopu wypoczynkowego? Jakie dokumenty przedłożyć, by udowodnić pracę w innym kraju i czy konieczne jest ich urzędowe ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania