eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo administracyjne › Przepisanie działki, a jej budowa


18 dni temu, 10:27 autor: Badtina

152 odsłon

Przepisanie działki, a jej budowa

Mama, która jest rolnikiem chciałaby mi przepisać działkę o powierzchni 19 arów. Jest to działka, na której jest rozpoczęta budowa zagrodowa na drugiej klasie ziemi górnej.

Czy po darowiźnie, ja jako kierownik, będę mogła dokończyć tę budowę? Czy po cesji uprawnień nie cofną mi pozwolenia na budowę? Czy będę mogła dopisać męża do mojego majątku?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • sdorota1234

    Dodano 2017-10-20 09:02 przez sdorota1234

    Czy nowy dom będzie też moją własnością?

    Budujemy nowy dom. Działka i pozwolenie na budowę figuruje na mojego męża. Czy po oddaniu budynku do użytku, ja staję się według prawa współwłaścicielką domu? Czy mąż musi mnie upoważnić do współwłasności jakimś odrębnym aktem notarialnym?

  • pollux1

    Dodano 2018-06-28 09:38 przez pollux1

    Sprzedaż nieruchomości przed upływem 5 lat - zakup nowej

    Witam,
    w 2014 r. otrzymałam od rodziców darowiznę pieniężną w kwocie 100 tys. zł , za te pieniądze zakupiłam mieszkanie na współwłasność z przyszłymi teściami - z rynku deweloperskiego za kwotę 200 tys. (udział 1/2). Teraz w roku 2018 chcemy to mieszkanie sprzedać za kwotę 240 tys. zł - nie minęło 5...

  • izabelll3

    Dodano 2018-04-14 10:47 przez izabelll3

    Darowizna mieszkania a współwłasność nieruchomości

    Posiadam mieszkanie własnościowe wspólnie z małżonką. Małżonka chce mi przekazać w formie darowizny swoją połowę w celu abym ja to mieszkanie podarował swojej siostrze. Następnie siostra w zamian za tą darowiznę daruje mi swój udział w naszym wspólnym domu.W związku z tymi darowiznami, czy nie powst...

  • zbmac

    Dodano 2017-09-04 11:17 przez zbmac

    Darowizna od zamężnej siostry dla siostry

    Siostra, która posiada nieruchomość stanowiącą wspólny majątek z mężem (w KW są wpisani oboje małżonkowie), zamierza mi tą nieruchomość podarować na podstawie art. 36 §2 i art. 37 §1 ustawy kodeks rodzinny i opiekuńczy.Czy w tej sytuacji możliwy jest akt notarialny tej darowizny, w której stronami b...

  • LLUOJ

    Dodano 2017-06-19 21:06 przez LLUOJ

    Jaki kredyt wziąć żeby spłacić spadkobiercę?

    Witam,opiszę moją sytuację. Jakiś czas temu zmarła babcia mojej żony. Miała ona mieszkanie, w którym współwłaścicielem był mój teść. Druga połowa mieszkania była babci, ale jest jeszcze córka babci. Teścia będzie zatem teraz 3/4 mieszkania, a ciotki 1/4.Tesciu swoją część chce nam dać, ale musimy sp...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo administracyjne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.