eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPROFIL MIRKA350 › Pytania


PROFIL MIRKA350

  • WSZYSTKIE OCENIONE POZYTYWNIE NEGATYWNIE
  • 2018-10-17 14:25 kategoria: Wynajem

    Wynajem mieszkania

    Witam,proszę o informację czy mogę podnająć okazjonalnie mieszkanie, gdzie mam zarejestrowaną działalność gospodarczą. Wynajem byłby fakturowany firmie. Jestem VAT-owcem.Pozdrawiam,Mirka czytaj całość

    POKAŻ

    2 odpowiedzi

  • 2018-06-27 21:40 kategoria: Księgowość / Finanse

    Faktura dla kontrahenta niemieckiego

    Dzień dobry,proszę o informację, jak należy wystawić fakturę dla kontrahenta niemieckiego za usługę wykonanie światłowodów na terenie Niemiec (czy faktura jest z VAT czy bez). Jesteśmy dla tego kontrahenta podwykonawcami. Faktura oczywiście będzie wystawiona w euro. Pozdrawiam,Mirka czytaj całość

    POKAŻ

    1 odpowiedź

  • 2017-09-07 22:19 kategoria: VAT

    Odwrotne obciążenie. Co z VAT?

    Witam,firma wykonuje usługi przewiertowe jako podwykonawca. Wystawia za tę część robót fakturę odwrotne odciążenie. W protokole odbioru robót widnieje pozycja "dojazd na budowę". Czy tę część wystawiamy z VAT?Pozdrawiam,Mirka czytaj całość

    POKAŻ

    1 odpowiedź

  • 2016-10-27 17:15 kategoria: Prawo pracy

    Wystawienie świadectwa pracy

    Witam,pracownik był przejęty art. 23(1) przez nowego pracodawcę. U poprzedniego posiadał zatrudnienie na okres próbny od 08.01.2001 do 31.03.2001, czas określony od 01.04.2001 do 30.06.2001 i czas nieokreślony od 01.07.2001 do 30.10.2016.Za dwa pierwsze okresy terminowe pracownik otrzymał świadectwa... czytaj całość

    POKAŻ

    1 odpowiedź

  • 2016-01-18 08:13 kategoria: PIT

    Darowizna a niezłożony dokument SD-Z2

    Witam,proszę o podpowiedź, co zrobić w sytuacji gdy nie został złożony dokument zgłoszenia darowizny SD-Z2 w terminie?Zaznaczam, iż darowizna to wartość połowy samochodu, a obdarowaną osobą jest córka. Kwota darowanej części samochodu wynosi 9 000 zł.Czy w takiej sytuacji trzeba zapłacić podatek od ... czytaj całość

    POKAŻ

    2 odpowiedzi

  • 2015-09-15 08:22 kategoria: Prawo pracy

    Czy po urlopach rodzicielskich można zwiększyć etat?

    Witam,przebywam obecnie na dodatkowym urlopie rodzicielskim. Po jego zakończeniu  zawnioskuję o udzielenie przysługującego mi urlopu wypoczynkowego. Obecnie jestem zatrudniona na 3/4 etatu. Po urlopie chcę złożyć jednocześnie z wnioskiem o urlop wniosek o wydłużenie czasu pracy do pełnego etatu i wr... czytaj całość

    POKAŻ

    1 odpowiedź

  • 2015-07-23 13:53 kategoria: Umowy

    Umowa na okres próbny i czas nieokreślony a rozwiązanie umowy. Ile dostanę świadectw pracy?

    Witam, mam dwie umowy o pracę: pierwszą na okres próbny od 01.04.15 do 30.04.2015 oraz drugą od 01.05.2015 na czas nieokreślowny. Dzisiaj chcę rozwiazać umowę o pracę za porozumiensim stron. Jakie otrzymam świadectwo pracy, łączne za cały okres zatrudnienia, czyli od 01.04 do dnia dzisiejszego?Czy z... czytaj całość

    POKAŻ

    1 odpowiedź

  • 2015-07-01 13:10 kategoria: Kadry / Wynagrodzenia / BHP

    Jak obliczyć wynagrodzenie za jeden miesiąc przy umowie próbnej i umowie na czas określony po niej?

    Witam, proszę o informację czy wynagrodzenia z umów na okres próbny kończącej się w trakcie miesiąca i zawartej następnego dnia umowy na czas określony należy połączyć czy wyliczyć każdą umowę osobno? Przykładowo umowa na czas próbny kończy się 25.06. a na czas określony rozpoczyna się 26.06.
    Mam ma... czytaj całość

    POKAŻ

    1 odpowiedź

  • 2014-10-06 22:31 kategoria: Księgowość / Finanse

    Brak zgłoszenia VAT w UE, a wystawiona faktura za reklamę w google

    Witam,
    otrzymałam od szefa fakturę za reklamę w google za miesiąc wrzesień br. Spółka nie miała nadanego VAT UE. W październiku zgłosiłam aktualizację VAT-R. Z tego co się zorientowałam fakturę wewnętrzną powinnam zrobić dopiero w momencie, kiedy zgłosiłam aktualizację w US do VAT-R.
    Co w takim razi... czytaj całość

    POKAŻ

    1 odpowiedź

  • 2014-07-15 12:07 kategoria: Auto w firmie

    VAT po 1 kwietnia 2014

    Spółka z o.o. posiada samochód ciężarowy do 3,5 tony z wpisem VAT-1.
    Czy może odpisać 100% VAT od paliwa i wszelkich napraw po 1 kwietnia 2014? Czy musi zgłosić ten fakt w US? czytaj całość

    POKAŻ

    1 odpowiedź





Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie