eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmae-Biznes › Dropshipping. Ile wyniesie kwota do opodatkowania?


2013-05-02 12:08 autor: agrafka2425

6 112 odsłon

Dropshipping. Ile wyniesie kwota do opodatkowania?

Witam,

Zakładam sklep internetowy działający na zasadach dropshippingu. Na stronie będę oferował asortyment, który będzie należał do innych firm. Klient dokona zamówienia, zapłaci za towar, a ja wtedy zakupię po cenie umówionej ten towar i firma prześle go bezpośrednio do klienta.

Proszę o informację jaka kwota będzie podstawą do opodatkowania przez urząd skarbowy? Kwota, którą otrzymałem od klienta, czy kwota różnicy pomiędzy tą od klienta, a tą którą musiałem zapłacić za zamówiony towar?

Nie będę posiadał żadnych umów współpracy z innymi firmami, których asortyment będę miał w swojej ofercie. W momencie sprzedaży go klientowi, nie będę jego prawnym właścicielem.

Co jeszcze w takiej sytuacji, kiedy w momencie złożenia zamówienia przez klienta i opłacenia go nie jestem właścicielem danego przedmiotu? Dopiero po zapłacie przez klienta nabywam dany produkt i zlecam wysyłkę dla klienta.

Dziękuję za informacje i pomoc.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-05-02 21:10 autor odpowiedzi: Krystyna Dąbrowska doradca podatkowy

  Dochodem do opodatkowania jest kwota: przychód otrzymany od klienta ze sprzedaży minus kwota , za jaką zakupiono sprzedany towar . Jeśli będą to zasady ogólne to podatekwyniesie :  dochód  minus  składki ZUs  razy 18 % minus 556,02 kwota wolna   minus  składka zdrowotna .

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-05-02 21:19 autor odpowiedzi: agrafka2425

  Rozumiem i dziekuję za odpowiedź.

  a co z sytuacją, kiedy w momencie złozenia zamówienia przez klienta i opłacenia go nie jestem właścicielem danego przedmiotu, dopiero po zapłącie przez klienta, nabywam dany produkt i zlecam wysyłke dla klienta.

  Oceń odpowiedź 1 2

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Darek117

  Dodano 2022-08-31 14:38 przez Darek117

  Podatek VAT w handlu internetowym

  Dzień dobry,
  Mam zarejestrowaną w Polsce JDG i jestem dobrowolnym płatnikiem VAT. Będę poprzez platformę eBay.pl sprzedawał głównie ubrania i akcesoria typu kubki, poduszki itp. Odbiorcami będą klienci z Polski.
  Produkty będę zamawiał bezpośrednio u producenta w Hiszpanii lub Łotwie. Stamtąd będą wy...

 • g.kamil

  Dodano 2021-10-28 21:41 przez g.kamil

  Jaki podatek dochodowy w dropshippingu?

  Witam. Jaki podatek dochodowy dla sklepu opartego o model dropshippingowy przy sprzedaży we własnym imieniu?

 • Pavali

  Dodano 2016-02-29 17:06 przez Pavali

  Dropshipping a rozliczanie

  Witam, prowadzę działalność gospodarczą. Sprzedaję detalicznie artykuły poprzez dropshipping.Jak w takiej sytuacji mam się rozliczyć (jestem na ryczałcie 3%). Klient kupuje ode mnie za 100 zł ze sklepu internetowego pewien produkt (ja mam akurat 10% marży dla siebie), ja robię zamówienie na 90 zł do...

 • blodeuwedd

  Dodano 2013-10-19 19:42 przez blodeuwedd

  Działalność artystyczna a podatek. Jak się rozliczyć?

  Proszę o pomoc w następujących sprawach:
  1. Zamierzam sprzedawać w sieci wykonane własnoręcznie obrazy, jestem zatrudniona na zasadzie umowy o pracę (architekt). Czy w takiej sytuacji powinnam zakładać działalność artystyczną lub gospodarczą?
  2. Sprzedaż ma mieć charakter dodatkowego przychodu (dzie...

 • zatroskany

  Dodano 2013-05-05 15:04 przez zatroskany

  Jaki jest podatek od sprzedaży internetowej?

  Witam,
  Mam zamiar otworzyć sklep internetowy z środkami do zwalczania owadów. Może ktoś podpowie mi, jaką wybrać formę opodatkowania: ryczałt czy książkę przychodów?
  Jaki jest procent podatku od tego typu działalności?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Działalność artystyczna czyli twórca z własną firmą

  Działalność artystyczna czyli twórca z własną firmą

  Umiesz grać na gitarze, malować portrety albo pisać reportaże? Tworzysz albo wykonujesz jakieś dzieła? Zanim wygrasz talent show albo zaprojektujesz pierwszy plakat i zaczniesz zarabiać na działalności artystycznej lub swoich dziełach ...

 • Sprzedaż własnych obrazów przychodem z praw majątkowych

  Sprzedaż własnych obrazów przychodem z praw majątkowych

  Artysta- malarz, który sprzedaje własne obrazy, uzyskuje przychód z praw majątkowych. Może tutaj skorzystać z 50% kosztów uzyskania przychodu. Jeżeli nabywcą jest firma, powinna się ona wywiązać z obowiązków płatnika. Jeżeli ...

 • Pośrednictwo handlowe: przychodem z firmy tylko prowizja

  Pośrednictwo handlowe: przychodem z firmy tylko prowizja

  W przypadku pośrednictwa handlowego przychodem z działalności gospodarczej jest prowizja uzyskana z tego tytułu, czyli różnica pomiędzy kwotą przelaną od klienta na rachunek bankowy pośrednika, a kwotą przekazaną następnie do dostawcy - ...

 • Dropshipping i przychód w PKPiR: Wydruk z banku to za mało

  Dropshipping i przychód w PKPiR: Wydruk z banku to za mało

  Wydruk wygenerowany z systemu bankowego, który potwierdza wpłaty dokonane od kupującego oraz kwoty przekazane dostawcy, nie czyni za dość wymaganiom stawianym dla prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów w zakresie dokumentowania ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii e-Biznes

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania