eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmae-Biznes › Miejsce działalności sklepu internetowego i rozpoczęcie płacenia ZUS-u


2018-01-02 20:07 autor: adrain87

4 085 odsłon

Miejsce działalności sklepu internetowego i rozpoczęcie płacenia ZUS-u

1. Jestem zameldowany u rodziców, ale mieszkam w innym mieście. Konkretnie wynajmuję kawalerkę, ale chciałbym wynająć większe aby w jednym z pomieszczeń trzymać towar i go tam pakować. Osobny magazyn nie wchodzi w grę. W CEiDG muszę podać adres wykonywania działalności, czy muszę podawać adres wynajmowanego mieszkania? Obawiam się, że będzie mi ciężko znaleźć właściciela, który się na to zgodzi.

Myślałem, też nad wirtualnym adresie firmy, bo jest dużo ofert tego typu i go wpisać. Jak wygląda kontrola US w takim przypadku? A może adres domu rodziców w innym mieście, ale tam też nie będę fizycznie przebywał i zapłacę większy podatek od nieruchomości o ile się nie mylę. Z drugiej strony adres do zwrotów towaru będzie poddany jako to większe wynajmowane mieszkanie.

Prosiłbym o poradę w tym temacie.


2. Pierwszy miesiąc albo dwa założenia działalności to nie będzie sprzedaż tylko jeżdżenie po hurtowniach kupno towaru, robienie własnych zdjęć i ich obróbka, tworzenie opisów, wprowadzenie tego do sklepu internetowego.

Moje pytania: czy można jakoś ograniczyć ZUS w tym okresie zanim zacznie się sprzedaż? Będę potrzebował faktury od dostawców w okresie zanim zacznie się sprzedaż.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • konto usunięte

  Dodano 2013-12-16 16:00 przez konto usunięte

  Nietypowe miejsce działalności gospodarczej

  Witam!
  Planuję założyć działalność usługową, w związku z tym mam pytanie. Opiszę swój problem od początku. Mój adres zameldowania jest inny niż adres zamieszkania, mieszkam w domu jednorodzinnym, który wraz z mężem budujemy od kilku lat. Dom ten nie posiada jeszcze odbioru ani nr domu.
  Czy mogę zało...

 • aleksandra_691

  Dodano 2017-02-23 14:15 przez aleksandra_691

  Miejsce głównego wykonywania działalności gospodarczej

  Witam, adres zameldowania posiadam inny niż adres zamieszkania (mieszkanie wynajęte). Jaki adres wpisać we wniosku CEiDG w miejscu "adres głównego miejsca wykonywania działalności"? Działalnośc będzie polegała na sprzedaży z namiotu handlowego. Czy można wpisać adres zameldowania? Wolałabym nie poda...

 • morawcik

  Dodano 2016-07-29 15:19 przez morawcik

  Działalność gospodarcza w mieszkaniu dziewczyny

  Witam,będę zakładał działalność polegajacą na prowadzeniu sklepu internetowego (drobne przedmioty - ręcznie robiona biżuteria). Chciałbym by siedzibą firmy było mieszkanie dziewczyny, w którym jestem zameldowany tymczasowo (tak dziewczyna się zgodziła - to nasza wspólna decyzja). Dodam, że nie potrz...

 • PaulaK

  Dodano 2016-03-21 10:44 przez PaulaK

  Zgoda właściciela na działalność gospodarczą

  Wynajmuję mieszkanie wraz z partnerem, umowa najmu jest na niego. Chciałabym założyć działalność gospodarczą (sklep internetowy) w tym mieszkaniu lecz nie wiem czy wystarczy tylko zgoda właściciela na działalność gospodarczą, czy potrzebuję także umowy najmu?

 • adrain87

  Dodano 2018-01-04 15:26 przez adrain87

  Działalność w domu rodziców albo w wynajętym mieszkaniu

  Otwieram sklep internetowy proszę o doradzenie mi co będzie najlepsze dla mnie. Generalnie sklep z ubraniami, pierwsza działalność, podatnik VAT na zasadach ogólnych. Nie chce wpisywać mieszkania/domu na chwilę obecną w kosztach. Potrzebuje części małego pokoju jako skład dla towaru.
  Muszę gdzieś za...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii e-Biznes

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania