eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaZarządzanie › Czy musimy założyć spółkę cywilna?


2015-04-01 22:46 autor: aina-cmg

3 107 odsłon

Czy musimy założyć spółkę cywilna?

Z koleżanką otwieramy działalność, plany były różne, ale aktualnie zastanawiamy się nad tym aby każda miała swoją jednoosobową działalność. Problem polega na tym, że chcemy aby te działalności były w tym samym lokalu i obydwie nasze działalności będą miały taki sam cel.

Czy musimy w takim wypadku założyć spółkę czy każda może mieć swoją działalność? Czy nasze firmy mogą mieć taką samą nazwę i tym samym, czy możemy mieć jedną wspólną stronę internetową?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-04-07 07:35 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Lokal może być jeden, rodzaj taki sam także, nazwy - nie. Nazwą jest tutaj bowiem przede wszystkim imię i nazwisko przedsiębiorcy. Co do strony internetowej - jak zamierzacie to technicznie rozwiązać? Podawać dwie firmy do kontaktu jak i w pozostałym zakresie?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • magdzik0

  Dodano 2018-09-21 15:53 przez magdzik0

  Zmiany w działalności firmy

  Witam,Od kilku lat prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, jako moją dodatkową pracę (mam etat w szpitalu). Planuję od października br. zmianę siedziby firmy oraz poszerzenie działalności. Gdzie powinnam (do jakich instytucji) ten fakt zgłosić? Czy mogę, to zgłosić drogą internetową? Mam w pl...

 • gramyd

  Dodano 2014-04-16 09:31 przez gramyd

  Zasiłek macierzyński a nowa firma jednoosobowa

  Pobieram zasiłek macierzyński i prowadzę działalność gospodarczą w formie dwuosobowej spółki cywilnej.
  W chwili obecnej spółka podlega rozwiązaniu, czy mogę założyć nową działalność gospodarczą jednoosobową i prowadzić ją u siebie w domu nie tracąc zasiłku macierzyńskiego?

 • dino53

  Dodano 2014-03-25 21:10 przez dino53

  miejsce prowadzenia działalności

  Witam,
  prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, która jest zarejestrowana tam gdzie jestem zameldowana. W tej chwili wyprowadziłam się. W związku z tym muszę zmienić adres prowadzenia działalności. Tylko tutaj zaczyna się problem, ponieważ osoba od której wynajmuję nowe mieszkanie, nie zgadza ...

 • T.tomek

  Dodano 2022-02-13 22:46 przez T.tomek

  Otwarcie działalności. Warsztat samochodowy.

  Witam, pragnę otworzyć z kolegą warsztat samochodowy. Oboje posiadamy wykształcenie kierunkowe. Posiadamy sporą bazę klientów. Cieszymy się dobrą opinią. W związku z tym chcielibyśmy ruszyć legalnie i otworzyć własną działalność. Aktualnie jesteśmy na etapie dowiadywania się "jak to ugryźć".
  Jedną z...

 • neko

  Dodano 2021-11-05 15:58 przez neko

  Zmiana adresu działalności

  Nastąpiła zmiana adresu prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej. Czy zmianę wystarczy zgłosić do CEIDG? Czy jeszcze trzeba oddzielnie zgłaszać do US i ZUS?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zarządzanie

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania