eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaZarządzanie › Zamknąć działalność czy zawiesić?


2014-07-31 13:55 autor: HeavyChevy

3 037 odsłon

Zamknąć działalność czy zawiesić?

Witam,

aktualnie prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Zarobki nie są oszałamiające i mam dużo wolnego czasu, w związku z czym znalazłem pracę na etacie. Nie znam się za bardzo na sprawach administracyjnych i tu jest moje pytanie.

Czy muszę zamknąć działalność, czy aby zawiesić, jeśli chcę zatrudnić się na czas nieokreślony a w międzyczasie dalej wykonywać usługi? Co będzie z opłacaniem składek ZUS, jeżeli wznowiłbym działalność będąc już zatrudnionym?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-07-31 19:34 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Nie musi Pan zawieszać ani likwidować działalności (chociaż może) chcąc się zatrudnić. W takim przypadku od prowadzonej działalności zapłaci Pan składkę zdrowotną (obowiązkowo 270,40). Składki zusowskie będą potrącane z tytułu zatrudnienia.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-02-20 07:59 autor odpowiedzi: Jowita

  Możliwość opłacania samej składki zdrowotnej z DG będzie, pod warunkiem, że wynagrodzenie z umowy o pracę wynosi co najmniej minimalne wynagrodzenie.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • konto usunięte

  Dodano 2017-02-23 18:49 przez konto usunięte

  Odliczenie składek zdrowotnych - działalność jednoosobowa i praca na etacie

  Witam,prowadzę działalność jednoosobową (usługowa) od kwietnia ub.r. i jednocześnie pracuję na etacie. Z tytułu prowadzonej działalności płacę tylko składkę zdrowotną.Moje dochody za ubiegły rok są niższe niż 3 tys. zł. Stąd moje pytanie: czy od podatku obliczonego z pracy z etatu mogę odliczyć częś...

 • juras

  Dodano 2014-02-04 08:40 przez juras

  Zasiłek rehabilitacyjny, a ubezpieczenie zdrowotne

  Prowadzę jednoosobową firmę, opłacam składki ZUS. Przebywałem za zasiłku chorobowym wypłacanym z ZUS, a obecnie ZUS przyznał mi świadczenie rehabilitacyjne. Czy podczas pobierania świadczenia rehabilitacyjnego muszę opłacać składkę na ubezpieczenie zdrowotne?

 • konto usunięte

  Dodano 2013-12-27 00:26 przez konto usunięte

  Czy mogę przejść na wcześniejszą emeryturę?

  Prawdopodobnie zostanę zwolniona z pracy z powodu likwidacji stanowiska pracy. W zakładzie przepracowałam 36 lat. Oprócz tego prowadzę jednoosobową działalność gospodarcza, od której odprowadzam do ZUS tylko składkę zdrowotną.
  Moje pytanie: czy żeby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych, a potem przedem...

 • jolamj75

  Dodano 2013-12-16 10:24 przez jolamj75

  Zaległa składka ZUS na dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne

  Witam,
  prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą i spóźniłam się z opłaceniem dobrowolnej składki na ubezpieczenie zdrowotne 6 dni. Mam pytanie: czy muszę jechać do ZUS-u i pisać o przywrócenie terminu płatności składek itp. czy nie? Nie przebywam na zwolnieniu lekarskim i nie pobieram żadnego z...

 • Delfin09

  Dodano 2013-10-22 07:50 przez Delfin09

  Czy jest obowiązek opłacania ZUS przy zawieszeniu działalności?

  Witam,
  obecnie prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, z której opłacam tylko składkę zdrowotną (ponieważ pracuję równocześnie na etacie). Czy w przypadku zawieszenia działalności gospodarczej mam obowiązek opłacania składki ZUS - zdrowotnej?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zarządzanie

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania